Sendika

Mustafa Tekgüzel: Mesnetsiz İddiaların Yargıda Takipçisi Olacağız

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamalarda, bir süredir gündemden düşmeyen Afrin görevlendirmeleri hakkındaki iddiaları değerlendirdi. Bu mesnetsiz iddialara karşın tüm hukuki haklarını kullanacaklarını bildiren Tekgüzel, iddiaların yargı üzerinden takipçisi olacağını belirtti.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel:

27 Eylül 2022 tarihinde YENİÇAĞ adlı internet haber sitesinde Fatih Ergin imzasıyla yer alan haberde sendikamıza ve il sağlık müdürlüğüne yönelik mesnetsiz ve dayanaksız habere yer verilmiş olup konuya ilişkin açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.
Haberde sendika üyesi olduğu iddia edilen başhekimin sendikamıza üye olmadığı ve sendikamızın hiçbir organında görev almadığı, hizmetli kadrosunda olduğu iddia edilen yönetim kurulu üyemizin Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunda olduğu ve ayrıca Büro Yönetimi, Tıbbi Dokümantasyon ve sekreterlik mezuniyeti ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Siyaset bilimi kamu yönetimi yüksek lisans eğitimi aldığı anlaşılacaktır.
Kişileri bir örgüt ve/veyahut cemaatle aynı kefede göstermeye, karalamaya yönelik bu tip paylaşımların insanlar tarafından da artık kabul görmediği, değerler bütünü açısından da ayrıca hiçbir kefeye girmeyecek bu tip haberlerin ana mantığının çamur at izi kalsın olduğunu ne yazık ki görmüş bulunmaktayız.
İlimiz Suriye sınırında oluğundan, sınırın diğer tarafında yer alan sağlık sunucularını kendi imkânları ile yürütmeye/ikame etmeye çalışan bürokratlar ile sahada hizmet veren bütün sağlık çalışanlarının ne zor şartlarda hizmet verdiğini bir kenara bırakıp yapılan bu haberleri asla kabul etmeyeceğimizi bildirmek isteriz.
Son olarak yapılan haber hakkında noter kanalıyla tekzip yayınlanmış olup ilgili haber sitesine gönderilmiştir. Konunun takipçisi olacağımızı siz değerli kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mustafa Tekgüzel (@mustafa.tekguzel)’in paylaştığı bir gönderi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu