Personel Maaşları

Kılavuz ÖSYM’ye Gönderildi: İşe Yeni Başlayacak Sağlık Personelinin Maaşı Ne Olur?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamuya sağlık personeli alımı için hazırlanan kılavuzun Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) gönderildiğini geçtiğimiz gün duyurmuştu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendi yolunu aramıza katılarak çizmek isteyen arkadaşlar, kılavuz bugün ÖSYM’ye gönderildi. Hayırlı olsun.” dedi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) ise şubat ayı sona ermeden listeleri yayınlaması bekleniyor. Peki işe yeni başlayacak sağlık personelinin maaşı ne olur? İşte detaylar…

27 bin sağlık personelinin ataması ÖSYM tarafından merkezi sistem atama ile olacak. 26 bin sağlık mezunu, bine yakın mühendis ve şoför gibi sağlık dışı branşlarda alım gerçekleşecek. ÖSYM ‘nin şubat ayı geçmeden listeleri yayınlaması bekleniyor. Mart ayında ise tercihler alınır ve yerleşenler ilan edilir diye öngörülüyor. Yerleşenlerin Nisan ayı başlarında göreve başlamayacağı tahmin ediliyor.

İşte taban ve teşvik hariç yeni atanacak sağlık personelinin tahmini hesaplamalara göre alacağı maaş:

Mezuniyet, mutemet verileri gibi durumlar bir araya geldiğinde ( bekar, bes dahil, sendikasız, taban veteşvik hariç)  göreve yeni başlayan;

  • 2 yıllık yüksek okul mezunu sağlık teknikeri : 35,374 lira
  • Lisans mezunu Hemşire : 35,521 lira
  • Ortaöğretim hemşire : 34,597 lira
  • Sağlık meslek lisesi mezunu : 34,597 lira maaş alacağı öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu