Sendika

Hekim Birliği: “Sendika Üyeliği E-Devlet’ten Yapılsın”

İşçilerin E-Devlet uygulaması ile sendika üyeliği için başvurabilmekte veya üye olduğu sendikadan e-Devlet uygulaması ile çekilme (İstifa) bildirimi yapabilmekte olduğunun ve her 2 durumda da işverene bilgi verilmediği ifade edildi. Ancak kamu görevlilerinde e-Devlet uygulaması üzerinden sendika üyelik/istifa işlemlerinin yapılmadığı ve bu durumun işçi-memur ayrımına neden olduğu başvuru konusunda yer aldı.

 

Hekim Birliği Sendikası Hukuk Müşaviri Av. Ümit Erdem tarafından sendika adına yapılan başvuruda, örgütlenme özgürlüğünü kısıtlayan, engel olan bu durum nedeniyle memurların hukuken tanınmış hak ve hürriyetlerden (işçilere göre) eşit şekilde yararlanmasının engellendiği ve memurların nesnel olarak haklılaştırılamayacak dezavantajlı bir konuma sokulduğu ifade edildi.

 

“E-DEVLET’ten SENDİKA ÜYELİĞİ İMKANI SAĞLANSIN!”

Hekim Birliği Sendikası sosyal medya hesabı aracılığıyla yapılan açıklamada,

“2 Yıl Önce Söz Vermiştiniz. Sözünüzü Tutmadınız. T. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na Başvurduk.Sonucunu Beklemeden; İŞÇİLERDE OLDUĞU GİBİ,(KAMU GÖREVLİLERİ) HEKİMLER İÇİN DE E-DEVLET’ten SENDİKA ÜYELİĞİ İMKANI SAĞLANSIN!” ifadeleri yer aldı.

hekim birliği: "sendika üyeliği e-devletten yapılsın"

hekim birliği: "sendika üyeliği e-devletten yapılsın"

hekim birliği: "sendika üyeliği e-devletten yapılsın"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat