Sendika

Hekim Birliği: “Hekim-Sen, Hekim Sendikalarını Bölme Görevini Başarmıştır”

Hekim Birliği Sendikası, Tabip-Sen, AHEF, AHESEN, ASEF, Genel Sağlık İş Sendikası ve Birlik ve Dayanışma Sendikasının oluşturduğu Dostluk Platformuna katılmayan Hekimsen, platformun ortak yayımladığı duyuruya tepki göstermişti. Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Hekimsen, “İlk günkü kararlılığımızla, başka yollara sapmadan hedeflerimize doğru ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal medyada, Hekim Birliği Sendikası ve Tabip-Sen‘e artan tepkilerin ardından Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Hatice Çerçi Balcı açıklamada bulundu.

“Hekim-Sen, Hekim Sendikalarını Bölme Görevini Başarmıştır”

Genel Başkan Balcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ve istenen oldu , hekim sendikaları birlikteliği için uğraştık başaramadık. Biz daha kurulmadan önce Hekimsen e üye olmayıp yeni sendika kurmamızın bir sebebi vardı .Biz hekim olarak haklarımızın peşindeyiz Dost platformunun içindeyiz çünkü aile hekimi arkadaşlarımızın haklarını da savunmak için oradayız ve birinci ve ikinci basamağın eylemlerini birleştirmek için oradayız , orada yanlış bir kelime kullanılmış ve bu çabuk fark edilmemiş olabilir . Kaldı ki yazı önce burada paylaşıldı .Hekimsen hekim sendikalarını bölme görevini başarmıştır.

 

“Hekim-Sen’in Kayığına Binip Bizi Yıpratmayın”

Burada hekim birliğini de bölmek gerektiğini düşünenler varsa farklı tercihini yapabilirler .İlmek ilmek dokuduk 2021 eylülden beri uğraşıyoruz bu sendika ile tek kelime ile içinin boşaltılmasına izin vermeyeceğiz.Tek kişi bile kalsak hekim haklarını savunacağız. Hekimsenin kayığına binip bizi yıpratmayın .Bizi bu konuda sorgulayanlar henüz hekim birliğini anlayamamışlardır.Biz hekim hakları savunucusuyuz , Sizlerden rica ediyorum bizi bölmelerine izin vermeyin . Sendikamıza sahip çıkalım bu oluşum kaybolursa geldiğimiz noktadan çok geriye gideriz yapmayalım yaptırmayalım”

whatsapp image 2022 04 13 at 21.34.21 e1649875896403

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat