featured

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç’ten Zam Kararına Tepki!

Bugün öğle saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik uygulanacak zam ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Bakan Koca yaptığı açıklamalarda “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz.” ifadeleri büyük tepki çekmişti.

Bir tepki de Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç’ten geldi. Gönç, açıklamalarında “Sayın Sağlık Bakanı, iyi güzel, bu arkadaşlarımız alsın, hatta çok daha fazlasını hak ediyorlar, alsınlar. Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı. Onların suçu, günahı ne?” ifadelerini belirtirken açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“SAYIN BAKANIM, YA İŞİ ÇÖZÜN YA DA BAŞKA BİR ŞEY YAPIN”

“Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde yaklaşık 1 milyon sağlık çalışanı görev yapıyor.

Bu 1 milyonun içinde hemşire de var, doktor da var, sağlık teknikeri de var, şoför de var, temizlik görevlisi de var. Yani bir “ordu”da olması gereken insan gücünün tamamı ülkemizin sağlık ordusunda fedakarca görev yapıyor.
Bunu herkes biliyor da Sağlık Bakanı bilmiyor mu?

Anlaşılan bilmiyor! Çünkü bugün yaptığı açıklamada “Sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız” ifadelerini kullandı. Ardından bu zammı alacak sağlık çalışanlarının kimlerden oluşacağını söyledi.

Sayın Bakan’ın tam ifadesiyle zam alacak sağlık çalışanları şu kişiler; “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin lira.”
Sayın Sağlık Bakanı, iyi güzel, bu arkadaşlarımız alsın, hatta çok daha fazlasını hak ediyorlar, alsınlar. Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı. Onların suçu, günahı ne?

Hatadan dönmek de büyük erdemdir. Yol yakınken bu hatadan dönmelisiniz.

Sağlık-sen bugüne kadar hak arama davasında cam pencere indirmedi sokakları kullanmadı hak arama davasını masada yaptı bundan sonrada hakkını bu kadar kışkırtmalara rağmen aramaya bu sekilde devam edecek bu çağrımızda Ankarada bakanlıkta sahadan bi haber masabaşı iş yapan hantal kokuşmuş vesayetin kulağına küpe olsun.” dedi.

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç’ten Zam Kararına Tepki!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir