Sendika

Feleytun Fatih Gönç: “Sendikacılık Bir Meslek Branşına Tahsis Edilemez”

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, sağlık personellerinin branş, sınıf ve eğitim durumları üzerinden yapılan ayrıştırıcı örgütlenmelere dikkat çekti. Şube Başkanı Gönç, Sağlık-Sen için alt veya üst sınıf olmadığını ve sendikacılıkta sağlık meslek branşlarının birer birer bölünerek yok olmasına mahkum edilmemesini belirttiği açıklamasına şu sözler ile devam etti;

 

“Sendikacılık bir meslek değil”

 

“Demişti merhum şair, mütefekkir Mehmet Akif İnan.
Bir meslek değil zira sadece bir mesleğe indirgenemeyecek kadar muhtelif ve teferruatlıdır sendikacılık.

Branş ve kıdem gözetmeksizin, tüm sağlık camiasını kucaklayan yetkili sendikamız, misyonunu “böl-parçala-yönet” ideasından temellendiren örgütlenmelerin fikirlerinden ırak ve mahsustur.

 

Sağlık personelleri branşına ibda tahsis edilmiş isimlerle bölünemez, parçalanamaz, yönetilemez.

 

Değerli sağlık çalışanları;

Branşınız, sınıfınız, tahsiliniz üzerinden örgütlenerek yapılan manipülasyonların ne denli ayrıştırıcı olduğu aşikar, bu bölünmeler ne bir branşın örgütlenmesini güçlü kılacak ne de sendikal hareketini muktedir yapacaktır.

 

“Kuvvet ancak birlikten doğar”

Sağlık-Sen için sağlık camiasında ne alt ne üst sınıf vardır. Birilerinin alt sınıf olarak yaftaladığı personelde, üst sınıf olarak nişanelendirdiği branşıda ancak birlik olduğu gün muvaffak olacaktır.

 

“Çözüm bölünerek mücadele etmekte değil, birleşerek güçlenmekte”

Sağlık meslek branşlarında çözüm bölünerek mücadele etmekten değil, birleşerek güçlenmekten geçer; bizler en yeğin emeklerimizle tecrübe ettik. Sendikacılık sağlık meslek branşlarının birer birer bölünerek yok olmasına mahkum edilemez. Bu ayrıştırıcılığın karşısında tüm sağlık meslek branşlarını kucaklayan, dirayetiyle Sağlık-Sen vardır.
Saygılarımla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu