Sendika

Feleytun Fatih Gönç Sağlık Çalışanlarına Seslendi: “Hür İradenizle Karar Verin”

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, son dönemlerde sayıları artan, misyonu ve vizyonu belirsizlik taşıyan merdiven altı örgütlenmelere dikkat çekti. Şube Başkanı Gönç, zamanında  kime hizmet ettiği malum olan bir sendikal oluşumun darbe girişiminden bilahare ifşa olmasıyla yaşanan olayların unutulmaması gerektiğini belirterek, o sendikaya üye olan ve sendikanın amaçlarından haberi bile olmadan kandırılan pek çok sağlık personelinin uzun yıllar boyunca kendini anlatmaya ve aklanmaya mecbur kaldığını hatırlattı.

 

Yayımladığı basın duyurusu ile sağlık çalışanlarına seslenen Şube Başkanı Gönç, şu ifadeleri kullandı:

 

“Değerli sağlık çalışanları;

Hepinizin malumu olduğu üzere son dönemlerde farklı isimlerde sendikal oluşumlar giderek artmaktadır. Sendikacılık bir grup insanın örgütlenmesinden ziyade bir dava inancının var olmasıyla muktedir olabilir.

 

Bizler bürokrasinin sermayesinden, statükonun siyasetinden bilakis temelleri Merhum Mehmet Akif İnan hocamıza dayanan bir erdem hareketiyiz. Filhakika hizmet sendikacılığı parolasıyla çıktığımız bu çetin mücadelede 1995 yılından bu yana gücümüzü üyelerimizden, mücadelemizi üyelerimiz adına sürdürmekteyiz.

 

Ancak! Hiçbir ahvalde çalışmalarımız sivil itaatsizliği amaçlayan, toplumun mihenk taşlarıyla oynamaya çalışan menfur bir girişim haline gelmemiştir.

 

Son dönemlerde misyon ve vizyonu şaibeli bir takım merdiven altı örgütlenmelerin “sendikal” hareketlenmelerini sağlık çalışanlarımızın nezdinde endişe ile takip ediyorum. Evvel zamanda kime hizmet ettiği malum olan bir sendikal oluşumun darbe girişiminden bilahare ifşa olmasıyla yaşanan olaylar unutulmamalı.

Zamanında bu örgütlenmenin başını çekenlerin akıbeti neticesiyle müstahak lakin haberi bile olmadan bu sendikalara üye edilen, kandırılan pek çok sağlık personeli maalesef uzun yıllar boyunca kendini anlatmaya ve aklanmaya mecbur kalmıştır.

 

Yakın zamanda farklı isimler, farklı semboller ve farklı amaçlarla sizlere yaklaşan, sizleri manipüle etmeye çalışan bu tür oluşumlara karşı temkin ve tedbirle yaklaşmanızı tavsiye ederim. Sendika bir dernek değildir, sendika bir vakıf değildir, sendika bir meslek kuruluşu değildir. Sizleri “sınıf” ve söyleme sevk eden bu örgütlenmelere katılmadan önce hür iradeniz ile tahlil ve tahkik etmeniz büyük önem arz etmektedir. Saygılarımla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu