Feleytun Fatih Gönç: İdlib’i Sırtlayan Hatay Afrin’de Neden Yok Sayılıyor?

Feleytun Fatih Gönç: İdlib’i Sırtlayan Hatay Afrin’de Neden Yok Sayılıyor?

Hatay Sağlık-Sen İl Başkanı Feleytun Fatih Gönç şahsi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Hatay ilindeki sağlık personellerinin Afrin görevlendirmesi ile ilgili yaşadığı sorunları aktardı. İl Başkanı Gönç, Suriye’de yaşanan iç savaş esnasında ve sonrasında İdlib’e inşa edilen hastanenin tüm yükünü yıllardır Hatay’daki sağlık çalışanları sırtlarken, Afrin’e inşa edilen hastaneye yönetici atanırken Hatay’daki sağlık çalışanlarının neden yok sayıldığını vurguladı.

 

“İdlib Bütün Türkiye’nin Meselesidir”

 

Hatay Sağlık-Sen İl Başkanı Feleytun Fatih Gönç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Hatay ilinden İdlib bölgesine iki ayda bir yaklaşık 35 Doktor görevlendirilmektedir. Oysaki İdlib sadece Hatay’ın değil bütün Türkiye’ nin meselesidir. Dolayısıyla ülkemizin dört bir yanından Hekim görevlendirilmesi yapılmalıdır. Fakat olay Afrin Devlet Hastanesi görevlendirmelerine gelince Başhekiminden Hastane Müdürüne, Sorumlu Eczacısından Taşınır Kontrolcüsüne kadar bütün sorumlular neden Hatay dışından görevlendirilmektedirler.”

 

“Afrin Devlet Hastanesini de Sırtlarız”

 

Açıklamalarına devam eden Hatay Sağlık-Sen İl Başkanı Feleytun Fatih GönçBakanlık sistemi oturtmuş olmalı ki pastayı hep aynı kişiler yemektedir diye düşünüyorum. Değerli Sağlık Bakanlığı yöneticileri İdlib gibi Afrin’ de Hatay’ın sorunu olsun. Merak etmeyin İlimizde liyakat sahibi onlarca Sağlık Çalışanı bulunmaktadır. Afrin Devlet Hastanesini de sırtlarız.” ifadelerini kullandı.

Feleytun Fatih Gönç: İdlib’i Sırtlayan Hatay Afrin’de Neden Yok Sayılıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir