Önder Kahveci

Önder Kahveci haberleri, Türk Sağlık-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci hakkında yapılan haberlerin yer aldığı kategoridir. 1962 yılında Amasya’da doğan Önder Kahveci, ilk ve ortaokul eğitimini memleketi Amasya’da tamamlamıştır. 1981 yılında Konya Sağlık Meslek Lisesinden mezun olan Kahveci, profesyonel hayatına aynı yıl, Bitlis Sağlık Müdürlüğü bünyesinde sağlık memuru olarak başlamıştır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1985 yılında Amasya Sağlık Müdürlüğüne atanan Önder Kahveci, 1988 yılında Ankara Gevher Nasibe Sağlık Eğitim Enstitüsünü kazanmış ve eğitimini bu kurumda sürdürmüştür. Mezuniyet sonrası tıbbi teknolog olarak Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görev yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci, kariyerinin bir döneminde, Ankara’daki bazı sağlık meslek liselerinde; öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerini de başarıyla yerine getirmiştir.

Önder Kahveci’nin Sendika Kariyeri

Halihazırda Sağlık Bakanlığı bünyesinde uzman olarak görev yapan Önder Kahveci, sendikal faaliyetlerine öğrencilik yıllarından itibaren ilgi duymuştur. 1999 ve 2001 yılları arasında Türk Sağlık-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı olarak görev yapan Kahveci, 2001 yılında; Türk Sağlık-Sen Birinci Olağan Genel Kurulu’nda, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı olarak seçilmiştir.

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna (Türkiye Kamu-Sen) bağlı olan Türk Sağlık-Sen’in üye sayısı 2002 yılında 46 bin 195 iken, günümüzde 100 binin üzerindedir.

Önder Kahveci Haberleri Sağlık Ağı’nda

100 bini aşan üye sayısıyla ve %16’nın üzerindeki sendikalaşma oranıyla sağlık ve sosyal hizmetler iş kolu için Türkiye’nin en önemli sendikalardan bir tanesi olan Türk Sağlık-Sen; sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi adına özverili çalışmalar yürütmektedir.

Türk Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, son dönemde sağlık camiasında en çok ek zam ve refah payı talebiyle gündeme gelmektedir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere ulusal ve yerel anlamda birçok ziyaret gerçekleştiren Türk Sağlık-Sen ekibi, “haklı dava, güçlü sendika” sloganıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Sağlık Ağı, Önder Kahveci’nin ve Türk Sağlık-Sen’in çalışmalarına; Önder Kahveci haberleri kategorisinde yer vermektedir. Bu kategoride; Kahveci’nin günlük programına, ziyaretlerine ve açıklamalarına dair bütün haberler yer almaktadır.

Başa dön tuşu