Gündem

Döşemealtı Belediyesi 8 İlkokula Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi Verdi

Döşemealtı’nda 800 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi

Döşemealtı Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, “Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi” (AHENK) çerçevesinde 8 ilkokulda 800 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Döşemealtı Belediyesi’nde görevli Diş Hekimi Şenel Günal, İltaş Nursel ve Ayhan Kadam, Kömürcüler, Ekşili ve Dağ İlkokullarında Dişleri doğru fırçalamanın tekniklerini ve diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı bakımından önemini anlattı.

döşemealtı belediyesi ağız ve diş sağlığı merkezi, “antalya’da hedeflenen eğitime nitelik kazandırma projesi” (ahenk) çerçevesinde 8 ilkokulda 800 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Eğitime katılan öğrencilere akabinde Döşemealtı Belediyesi tarafından hazırlanan diş macunu ve fırçalarını dağıtarak çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanmaları hedeflendi.

Antalya Valiliği tarafından uygulamaya konulan kentte ilkokul, ortaokul ve liselerde yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve bu çerçevede eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla başlatılan AHENK Projesi çerçevesinde, okullarda ilk kez ağız ve diş sağlığı eğitimi ile diş fırçalama teknikleri konusunda eğitim verilmiş oldu.

aw644020 01

AHENK proje ortağı olan Döşemealtı Belediyesi Diş Hekimi Şenel Günal İltaş, Eğitimin sonuçlarının oldukça verimli olduğunu belirterek, “Antalya Valiliğimizin uygulamaya koyduğu proje çerçevesinde biz de eğitim vermek için çalışma başlattık. Belediye Başkanımız Turgay Genç proje bünyesinde köy okullarında çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi vereceğimizi duyunca çok heyecanlandı.

Belediye Başkanımız kaliteli fırça ve diş macunların alınması talimatını vererek çocuklara hediye edilmesini de istedi. İlçe Kaymakamımız Nuri Özder de projeye dâhil olmamıza öncülük etti. Bugün itibariyle 800 çocuğumuza ağız ve diş sağlığı eğitimi vererek doğru diş fırçalama tekniklerini uygulamalı olarak anlattık. Çocuklarımız ve ailelerinden çok olumlu tepkiler aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat