Gündem

Doktoru Darp Eden Hasta Yakının Görevine Son Verildi

Gaziantep Valiliği tarafından, kendisinde kayıtlı olmayan bir hastaya ilaç yazmayı reddettiği için kadın doktora saldıran öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma süreci başlatıldığı ve bugün itibari ile görevine son verildiği belirtildi.

Gaziantep’te Aile Sağlığı Merkezi’nde Dr. Kamile Berfin Çevik, kayıtlı olmayan bir hastaya ilaç yazmayı reddettiği gerekçesiyle öğretmen A.H.T’nin saldırısına uğradı. T., tutuklama talebiyle savcılığa sevk edildi.

Meydana gelen şiddet olayının ardından Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimiz Şehitkamil ilçesinde 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde A.H.T isimli şahsın Dr.Kamile Berfin ÇEVİK’e fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle emniyet güçlerimize şikayette bulunulmuştur.

Olayın ardından yapılan incelemede A.H.T isimli şahıs göz altına alınmıştır. Şahsın ücretli öğretmenlik yaptığı anlaşıldığından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından inceleme ve soruşturma süreci başlatılmış ve bugün itibarı ile görevine son verilmiştir. A.H.T isimli şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Valiliğimiz tarafından süreç titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu