Gündem

Tıp Öğrencisi ve Avukat 2 Kardeşi Öldüren Sanıklara Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

Şanlıurfa’da tartıştıkları tıp fakültesi öğrencisi ve avukat 2 kardeşi öldüren sanık 2 kardeşe, ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Şanlıurfa 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanıklar Osman ve Mehmet Altun ile maktul İsa ve Ömer Alkan’ın yakınları ve avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, sanıkların “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların eylemlerinin ağırlığını dikkate alarak, iyi hal indirimi ve haksız tahrik uygulamadı ve her bir maktul için ayrı ayrı olmak üzere 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Duruşma sonrası açıklama yapan maktul avukat İsa Alkan’ın meslektaşı Kemal Ağar, adaletin yerini bulduğunu söyledi. Ağar, “Sanıklar, 10 günlük bebeği olan meslektaşımız İsa Alkan’ı ve tıp fakültesi öğrencisi kardeşi Ömer Alkan’ı silahla vurup, araçla üzerlerinden geçerek öldürdüler. Bu vahşi eylem nedeniyle sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ettik. Mahkeme de bu talebimizi kabul etti. Maktullerin ailesi adına memnuniyet duyduk.” dedi.

“Olay”

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde 17 Temmuz 2021’de İsa Alkan ve kardeşi Ömer Alkan, uğradıkları silahlı saldırı ve ardından zanlıların araçla üzerlerinden geçmesi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetmişlerdi. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu