Gündem

Van Sağlık İl Müdürlüğü Promosyon Sözleşmesini Feshetti

Banka Promosyon Komisyonu Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda Öz Sağlık İş Sendikası ile Memur Sendika temsilcileri de hazır bulundu. Yapılan toplantıda; Mevcut promosyon ihalesinin fesih edilmesi kararı alındı. Toplantı sonunda, yeni banka promosyonu sözleşmesinin Eylül ayı sonu ile Ekim ilk haftaları arasında yapılacağını belirterek, Ocak 2023 ayı itibariyle geçerli olacağı hatırlatıldı.

Daha önce ayrı ayrı promosyon sözleşmesi yapılan sağlık kuruluşlarının yeni sözleşmede birleştirilmesi yönünde karar çıktı. Kararda; “Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık kuruluşlarının tek protokol sözleşmesinde birleştirilmesine karar verildi” denildi.

Komisyonda alınan karar ile ilgili açıklama yapan Öz Sağlık İş Sendika‘sı Van Şube Başkanlığı yetkilileri, “Bu süreçte desteğini her zaman en ön planda tutan İl Sağlık Müdürü sayın Prof. Dr Mahmut Sünnetçioğlu’na ve Destek Hizmetleri Başkanı sayın Şahabettin Işık’a, SBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Orhan Diler ve İrfan Başdinç, ADSM Müdürü ve ilçe hastaneleri müdürlerine ve komisyon üyelerine teşekkür ederiz. Tüm emekçilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.(Van hakimiyet gazetesi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu