Sendika

Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın Görevi Başında Şehit Edilmesi Nedeniyle Sağlık Sendikaları İş Bırakıyor!

Sağlık iş kolunda yer alan sendikalar, Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında canice katledilmesi nedeniyle ülke genelinde iş bırakma eylemi yapacak.

Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen’in 7 Temmuz’da 1 gün iş bırakma eylemi yapacağı,  Hekim Birliği Sendikası, Hekimsen, Tabip-Sen, Genel Sağlık-İş, Ses sendikalarının ise 7-8 Temmuz tarihleri arasında 2 gün iş bırakma eylemi yapacakları öğrenildi.

Sağlık-Sen: “SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK TÜM TÜRKİYE’DE İŞ BIRAKIYORUZ”

“Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında canice katledilmesi nedeniyle Sağlık-Sen olarak 7 Temmuz’da (yarın) tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz.”

Hekimsen: “7-8 Temmuz’da tüm Türkiye’de iş bırakma kararı alınmıştır”

“Yarın (7 Temmuz 2022) 12:30’da, bakanlık arka kapısı tarafında, Ankara Şehir Hastanesi Erişkin Acil Servis önünde basın açıklaması yapılacaktır. Tüm meslektaşlarımızı destek olmaya çağırıyoruz.”

Hekim Birliği Sendikası: “YASTAYIZ”

“Biz iş bıraktığımız için Şiddet görüyor değiliz.Şiddete maruz kaldığımız için iş bırakıyoruz YASTAYIZ 7/8 Temmuz başlangıç olmak üzere İŞ BIRAKIYORUZ!”

Tabip-Sen: “ŞEHİDİMİZ VAR”

“Kapıdan giren hasta benim hastam demiştiniz, işte o hastanız bugün bir meslektaşımızı katletti. Meslektaşımızın kanı da sizin ellerinizde. Korumadığınız, engel olmadığınız her an vebali sizin üzerinizdedir. ŞEHİDİMİZ VAR. 7-8 Temmuz’da iş bırakıyoruz.”

Türk Sağlık-Sen: “İş bırakma kararı alınmıştır”

Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında silahlı saldırı sonucu katledilmesi nedeniyle ve sağlıkta vahşete tepki göstermek için Türk Sağlık-Sen olarak tüm Türkiye’de sağlık kurum ve kuruluşlarında yarın (07 Temmuz) bir günlük iş bırakma kararı alınmıştır.”

Genel Sağlık-İş: “Bir hekimi daha yaşamdan koparan şiddeti ve seyirci kalanları lanetliyoruz”

Genel Sağlık-İş sendikası açıklamasında: “Konya Şehir Hastanesinde Bir hekimi daha yaşamdan koparan şiddeti ve seyirci kalanları lanetliyoruz. Genel Sağlık-İş olarak, 7-8 Temmuz 2022 tüm yurtta 2 gün iş bırakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SES: “Üzgünüz, Öfkeliyiz”

“Üzgünüz, Öfkeliyiz! Şiddete Karşı 7-8 Temmuz’da hizmet üretmiyor, şiddete karşı tüm iş yerleri önünde protesto eylemleri gerçekleştiriyoruz!”

TTB: “Üzgünüz, Öfkeliyiz! Şiddete Karşı 7-8 Temmuz’da G(ö)REV’deyiz!”

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın 6 Temmuz 2022 günü işyerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Nursel Şahin, şiddet her geçen gün artarken, iktidarın ne toplumu ayrıştıran şiddet dilinden vazgeçtiğini ne de etkili bir şiddet yasası çıkardığını söyledi. Şahin, “Biz suçluyu biliyoruz. Hastalarımız ve hekimlerimiz ancak birlikte hareket ederek güç alacağız. Öfkemiz mutlaka galebe gelecek” diye konuştu.

TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları da 7-8 Temmuz G(ö)REV kararını tüm sağlık emek-meslek örgütleriyle birlikte aldıklarını, yarın alanda da hep birlikte olacaklarını ve gözler görmemeye, kulaklar duymamaya devam ederse daha büyük eylemler de yapacaklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu