Gerçekleştirilen

Gerçekleştirilen “Usulsüz Engelli Raporu” Operasyonunda 56 Kişi Gözaltına Alındı

Aydın’da düzenlenen “Usulsüz Engelli Raporu” operasyonunda, engellilere tanınan haklardan haksız şekilde faydalanmak isteyenlere para karşılığı rapor çıkarttığı öne sürülen aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 56 kişi yapılan “Usulsüz Engelli Raporu” opersyonu sonucu gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü, bazı kişilerin sahte engelli raporu düzenleyerek kamuyu zarara uğrattığı bilgisi üzerine çalışmalar sürdürmeye başladı. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında ekipler, Aydın başta olmak üzere İstanbul ve İzmir’de hakkında gözaltı kararı verilen 71 kişinin adresine eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi.

Düzenlenen operasyon sonucu aralarında memurların da bulunduğu 56 kişi, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “örgüt faaliyeti çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık“, “resmi belgede sahtecilik ve rüşvet” sebepleriyle gözaltına alındı.

Organize olarak hareket ettiği öne sürülen şüphelilerin, hasta olmayan kişilerin yerine engelli kişileri sağlık kontrolüne sokarak, rapor çıkarttıkları ve haksız kazanç sağladıkları anlaşıldı. (Kaynak: AA)

Gerçekleştirilen “Usulsüz Engelli Raporu” Operasyonunda 56 Kişi Gözaltına Alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir