GündemSendika

TTB, SES ve Saha-Der Twitter’da #SağlıkHepimizin Dedi

Türk Tabipler Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Saha-Der Twitter’da #SağlıkHepimizin hastagi ile etkinlik düzenliyor.

Saha-Der 29 Mayıs’ta Ankara’da alanlardayız.

Sağlık meslek mensupları gerek pandemi öncesi, gerek sonrasında işinin hakkını layıkıyla yerine getirdi. Kendi hakları ise bu süreçte görmezden gelindi. Hak mücadelemizi meydanlara taşıyoruz. 29 Mayıs’ta Ankara’da alanlardayız.

SES: SES’siz kalmayacağız.

Sağlık emekçilerinin ve toplumun sağlıksızlık üreten sağlık sisteminin yükü altında ezilmesine SES’siz kalmayacağız. 29 Mayıs’ta Ankara’da Beyaz Miting’deyiz! Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var!

saha-der

TTB: Ankara’daki Beyaz Miting’e çağırıyoruz

Sağlık sisteminin toplum yararına değiştirilmesi için… Hekimlerin yaşama, çalışma ve ekonomik koşullarının düzeltilmesi için… Herkesi 10 acil talebimize destek vermeye ve 29 Mayıs’ta Ankara’daki Beyaz Miting’e çağırıyoruz! #SağlıkHepimizin

Bir Yorum

  1. nasıl bir hale geldik ya sözde ihtiyac sahiblerinin iş sahibi olması için istihdam için açılan taşeron işçi kadrolarına nerede zengin nerede varlıklı kim varsa çalışıyor adamların arabaları sağlık personelinden daha lüks adamlar en kaliteli en pahalı sigarayı içer en kaliteli elbiseleri giyer birde yetmezmiş gibi biz sağlık çalışanlarından doktordan hemşireden vbvb daha çok maaş alırlar bir sağlıkçı herşey dahil 7800 tl maaş alırken taşeron işçiler 11 bin tl maaş alıyorlar bu nasıl birseydir bir doktor maaşa olarak 6500 tl alırken taşeron işçiler 11 bin tl alıyorlar yaptıkları da sekreter olarak günde 50 hastanın kaydı temizlik olarak paspas vb ayaklar baş olmuş bizlerin kazandığı döner sermayeden maaşlarını tediyelerini ek mesailerini vbvb alırlar ama bizler döner sermaye alamayız biz çalışıyoruz onlar yiyor oluyor bir sağlıkçının mesai ücreti 21 tl iken bir doktorun bir eczacının mesai ücreti 26 tl iken bir işçinin mesai ücreti 34 tl .adamlar bir de kadroya geçti ya iş yaptırmak bir yana söz bile dinlemiyorlar artık ne hiyeşarşi biliyorlar ne amir ne memur biliyorlar ne üst biliyorlar ne alt biliyorlar bildiğiniz kabadayılar idarecilerde birsey yapamıyor birsey diyemiyorlar neymiş siyasi gücleri varmış vbvb bunlara önce devlet memurluğunu öğretilecek sonra iş yapmayı adamlar resmen devlet memuruna üstlerine kafa tutuyorlar sonumuz hayır olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu