Personel MaaşlarıGündem

Temmuz Zamlı Sağlık Çalışanı Maaşı Ne Kadar Olacak?

Milyonlarca kamu çalışanını yakından ilgilendiren Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasına sayılı günler kaldı. TÜİK tarafından 6 aylık enflasyon rakamlarının paylaşılmasıyla birlikte memur ve emekli maaş zammı da netlik kazanmış olacak.

Bununla birlikte Temmuz ayı içerisinde memurlara verilecek refah payı, emekli maaş zammı gibi birçok konu TBMM gündeminde yer alacak.

Memur maaşları derece ve kıdeme göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin meslekte birinci yılı içinde olan öğretmen ile uzman öğretmen olarak görev yapanlar aynı maaşı almıyor. Memur olarak görev yapanların ise aldıkları maaşlar ön lisans ve lisans gibi mezuniyet durumlarına göre değişiyor. En düşük memur maaşı şu an 12 bin lira seviyesinde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise bu maaşın 22 bin lira olacağını söyledi.

Uzman doktor temmuz maaş zammı 2023

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre sağlık çalışanı maaşları incelendiğinde; 1/4 derecesinde çalışan bir uzman doktorun mevcut maaşı 24 bin 743 lira. Temmuz ayında %40 zam yapılması durumunda ise maaşı 34 bin 640 liraya yükselecek.

Lisans mezunu hemşire maaş zammı 2023

5/1 derecesinde üniversite mezunu olarak çalışan hemşire 15 bin 611 lira maaş alıyor. Temmuz ayında %40 zam yapılması durumunda maaşı 21 bin 855 lira olacak. %45 zam yapılması durumunda 22 bin 636 lira, %50 zam yapılması durumunda ise 23 bin 417 lira olacak.

temmuz zamlı sağlık çalışanı maaşı ne kadar olacak?

Kaynak: (Hürriyet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat