Personel MaaşlarıGündem

Temmuz Zamlı Ortaöğretim Sağlık Personeli Maaşı 2023

Geçtiğimiz hafta açıklanan 6 aylık enflasyon verilerinin ardından memur ve memur emeklilerinin alacağı zam oranı da netleşmiş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması doğrultusunda TBMM’ye sunulan kanun teklifinin yasalaşması halinde, aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 11 bin 848 liradan 22 bin 17 liraya yükselecek.

2023 yılında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında yapılan artışlar, “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme” ile belirlendi.

Temmuz zamlı ortaöğretim sağlık personeli maaşı ne kadar?

Yılın ikinci yarısında ortaöğretim mezunu zamlı sağlık personeli maaşının ne kadar olacağı arama motorlarında sık aratılanlar arasında yerini aldı.

Buna göre, ortaöğretim 8/1 derece/kademe sağlık personeli 25.411 TL, 4/1 derece/kademe sağlık personeli 26.910 TL, 2/6 derece kademe sağlık personeli ise 27.866 TL maaş alacak.

Haftalık mesaisine 11 Temmuz Salı günü başlayacak olan TBMM Genel Kurul’u, memur maaşı ve emekli aylıklarını artıran düzenlemeyi de içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat