Personel MaaşlarıGündem

Temmuz Zamlı Önlisans Sağlık Personeli Maaşı 2023

En düşük memur maaşını 22 bin 17 TL yapacak düzenleme TBMM’ye sunuldu. Bu kapsamda, tüm memurlara seyyanen 8077 TL’lik bir artış yapılacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, en düşük memur maaşını 22 bin liraya yükseltecek teklifte yüzde 17,55 oranında ve 8 bin 77 TL seyyanen zam uygulanacağını ifade etti.

Güler, açıklamasında şu şekilde devam etti: “Uzun zamandır yaptığımız çalışmalarda istişareler neticesinde son şekil verildi. En düşük memur aylığının 22 bin liraya çıkarılmasını içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sunduk. Tüm kamu görevlilerinin yılık ücretlerinde enflasyon farkı dahil artışa ilave olarak seyyanen net 8 bin 77 liralık artışı öngörüyoruz. En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkarılacaktır. Temmuz artış oranı bu şekliyle birlikte yüzde 86’yı bulmaktadır. Kümülatif artış ise yüzde 142 artışı sağlamış olacağız. Ortalama memur maaşı 25 bin 15 liraya çıkarılacaktır. Temmuz artış oranı ortalama yüzde 74’e karşılık gelmektedir. Kümülatif oranı yüzde 129 artışı sağlamış olacağız.”

Temmuz Zamlı Önlisans Sağlık Personeli Maaşı Ne Kadar?

Zam oranlarının açıklanması ile birlikte Temmuz ayından itibaren zamlı önlisans sağlık personeli maaşının ne kadar olacağı merak konusu oldu.

Açıklanan verilere göre; 1/4 derece/kademe önlisans sağlık personeli 29.329 TL, 8/1 derece/kademe önlisans sağlık personeli 26.665 TL, 4/1 derece/kademe önlisans sağlık personeli ise 27.969 TL maaş alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu