Personel MaaşlarıGündem

Temmuz Ayında Memurlara Ne Kadar Maaş Farkı Yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli maaş zammının temmuz ayında Meclis’ten geçeceğini, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söylemişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Memur ve emekli maaş zammı temmuzda Meclis’ten geçecek, en düşük memur maaşı 22 bin TL olacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızla iş birliği halinde çalışıyoruz. İnşallah torba yasada çıkmak üzere çalışmalarımız sürdüreceğiz, bürokratlarımız çalışıyor. Hedefimiz torba yasada paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmak.” Buna göre temmuz maaşında en düşük memur maaşının 22 bin TL olarak hesaplara geçmesi bekleniyor. Sürecin yetişmemesi durumundaysa bir sonraki maaşta belirlenen fark hesaplara yatacak.

Memur 14 günlük maaş farkı ne kadar olacak?

En düşük memur maaşı mevcutta 10.500-11.000 bin lira seviyesinde. Bu tutarın 22 bin TL olması halinde arada yaklaşık 11 bin 500 liralık bir fark oluşuyor. Elde edilen verilere göre yapılan hesaplamada 14 günlük bir süre için oluşan fark ise en az 5.366 lira olarak hesaplanmaktadır.

Maaş farkı hesaplanırken yapılması gereken ilk şey maaşınızın yüzde 30’unu bulmanız. Daha sonra ortaya çıkan rakamı 30’a bölmeli ve 14 ile çarpmalısınız. Ortaya çıkan rakam 14 günlük maaş farkınızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat