Sağlık Bakanlığı Haberleri

Meclis’e Sunuldu: Sözleşmeli Sağlık Personeli Sayısı Artıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 2024 yılında sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısının 27 binden 36 bine çıkarılmasını içeren kanun teklifi Meclis’e sunuldu.

Sağlık alanında eleman temininde sıkıntı çekilen yerlerde sözleşmeli pozisyon sayısının 27 binden 36 bine çıkarılmasını da içeren kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli sürdürülebilmesi amacıyla 2024 yılında uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak belirlenmişti.

Bu kapsamda, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere 23 bin 464 uzman tabip, 3 bin 498 tabip, 25 sağlık memuru, 9 ebe, 2 hemşire, 1 diyetisyen ve 1 sağlık teknikeri istihdam edilecekti. Sağlık hizmetlerinden elaman sıkıntısı çekilen yerlerde sözleşmeli pozisyonun 27 binden 36 bine çıkarılmasına yönelik kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. (NTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu