Sendika

Sağlık-Sen’den Toplu Sözleşme Açıklaması: Toplu Sözleşme Kazanımları Zamanla Anlaşılacak

Yetkili sendika Memur-Sen konfederasyonuna bağlık Sağlık-Sen’den 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerine ilişkin açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde müzakere süreci sona ermiştir. Kamu İşveren Heyeti ile Memur-Sen arasındaki oransal zam teklifinde, uzlaşma sağlanamamış ve yasal olarak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlamıştır.

Müzakere süreci sonunda, Konfederasyon bünyesindeki tüm hizmet kollarının imzaladığı mutabakat, önceki dönemlerde elde edilen kazanımların korunması, bu dönemde mutabık kalınan maddelerin kazanıma dönüşmesi açısından önem arz etmektedir. Bu bağlamda, elde edilen kazanımlarımızın zaman içeresinde değerinin daha fazla ortaya çıkacağına inanıyoruz.

Sağlık-Sen, Toplu Sözleşme sürecinde, sahanın beklentilerini dikkate alarak teklifler oluşturmuş, uyguladığı mekik diplomasisi ve paydaşlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde masada önemli bir mücadele vermiştir. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emeği, alın teri ve hakkı için dün olduğu gibi bugün ve yarın da sendikal mücadelemize devam edeceğiz.

Hizmet kolu kazanımları dışında tüm kamu görevlilerini ilgilendiren refah payı, en düşük kamu görevlisi maaşının 22 bin TL’ye tamamlanması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın Genel İdari Hizmetler Sınıfı’na geçirilmesi gibi genel tekliflerimiz, bugünden itibaren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından görüşülecek ve karara bağlanacaktır.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun, müzakere boyunca yaptığımız güçlü itirazları dikkate alacağına, genel tekliflerimizin kabul göreceğine ve kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeyecek bir oran belirleyeceğine inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat