Sendika

Sağlık-Sen Genel Başkanı: “Kreş Tabelalarını Türkiye’nin Dört Bir Yanına Asacağız”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan; “Hastanede görevli bir hemşire arkadaşımız evladını güvenli bir şekilde bırakıp nöbetine gidemiyorsa bizim bu problemi çözmemiz gerekiyor. Bu konuda sorumluluk alarak Sağlık-Sen Kreş projesini başlattık. Şube Başkanlarımızla bu konuda çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk örneğini Şanlıurfa’da göreceğiz. Sağlık-Sen Kreş tabelalarını Türkiye’nin dört bir yanına asacağız” ifadelerine yer verdi.

Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi’nin İl Divan Toplantısında sendikal gündeme dair istişareler yapıldı. Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk ve Abdullah Duman teşkilat mensuplarının sorularını yanıtladı.

Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan; “Hastanede görevli bir hemşire arkadaşımız evladını güvenli bir şekilde bırakıp nöbetine gidemiyorsa bizim bu problemi çözmemiz gerekiyor. Bu konuda sorumluluk alarak Sağlık-Sen Kreş projesini başlattık. Şube Başkanlarımızla bu konuda çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk örneğini Şanlıurfa’da göreceğiz. Sağlık-Sen Kreş tabelalarını Türkiye’nin dört bir yanına asacağız” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Doğan; “Biz hekimin, hemşirenin, tıbbi sekreterin, sağlık memurunun, paramediğin, sosyal hizmet uzmanının derdini kendimize dert edinerek çalışıyoruz. Hem sosyal sendikacılık yaparak üyemizin yararlanacağı hizmetleri hayata geçiriyoruz hem de çalışanlarımızın ekonomik, özlük ve sosyal haklarını geliştirmek için mücadele ediyoruz. Akif İnan ağabeyimizin bize gösterdiği hedefler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“Sağlık-Sen Kreş Projesini Başlattık”

Sağlık-Sen Otel, Sağlık-Sen Taksi, Sağlık-Sen Etüt Merkezi gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Doğan, şimdiki projelerinin Sağlık-Sen Kreş projesi olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Bizim mücadelemizin temelinde hekimin, hemşirenin, paramediğin, sağlık memurunun problemi var. Hastanede görevli bir hemşire arkadaşımız evladını güvenli bir şekilde bırakıp nöbetine gidemiyorsa bizim bu problemi çözmemiz gerekiyor. Yıllardır bu konu hükümetin de bizim de gündemimizde. Bu konuda sorumluluk alarak Sağlık-Sen Kreş projesini başlattık. Şube Başkanlarımızla bu konuda çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk örneğini Şanlıurfa’da göreceğiz. Biz bu hizmeti Sağlık-Sen Otel’de olduğu gibi kâr amacı olmadan maliyetine yapacağız. Sağlık-Sen Kreş tabelalarını Türkiye’nin dört bir yanına asacağız inşallah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu