featured

Sağlık Çalışanları Sendikası, Banka Promosyonu Çözüm Talebini Sağlık Bakanlığına İletti

Sağlık Çalışanları Sendikası, Sağlık Bakanlığı‘na ilettiği talebinde şu ifadelere yer verdi:

Sayın Cumhurbaşkanımızın enflasyon altında çalışanlarımızı ezdirmeyeceğiz söylemi ve Covid-19 ile dünya geneli yaşanan pandemi ile hayat pahalılığın artması mevcut ekonomik durumda alım gücünün azalması, enflasyon oranlarının yükselmesi, banka faizlerinin artması ev kirası temel ihtiyaçların aşırı derecede yükselmesi gibi gerekçeler nedeni ile daha öncesinde yapılan banka promosyon anlaşması günümüz şartlarına göre güncellenmelidir.

Bu nedenle İl Sağlık Müdürlükleri ile bankalar arasında yapılan promosyon sözleşmelerinin;
a) Banka ile görüşme yapılarak günümüz şartlarında revize edilmesi
b) Karşılıklı anlaşarak revize edilemiyorsa kurumun Promosyon teknik şartname ve sözleşme gereği. Kurum un tek taraflı fesih yetkisini kullanarak yeni ihaleye çıkması yeni ihalede kurumun ödemesi gereken tutar kadar yeni anlaşmadan düşülme yoluna gidilerek çalışılacak banka ile günümüz şartlarında promosyon ihalesinin ivedi olarak yeniden yapılması.

c) Yeni yapılacak ihalelerin en fazla 2 veya 3 yıl olarak yapılması
d) Yeni ihalelerde çalışanı enflasyona karşı korumak ve tekrardan revize durumuna mahal verilmemesi adına memur maaşların hesaplamasında kullanılan TÜM enflasyon oranı ve memur maaş artışı kadar 1 yıllık veya 6 aylık anlarda kalan kısımlar üzerinde ilave artım maddesinin konması.
Yukarda bahsedilen hususlar doğrultusunda banka promosyon ihalelerinin revize veya yeni ihale yapılması hususunda müdürlüklere gerekli çalışmaların yapılması için yazı yazılması hususunu ; Bilgilerinize arz ederim.”

Sağlık Çalışanları Sendikası, Banka Promosyonu Çözüm Talebini Sağlık Bakanlığına İletti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 8 ay önce

    Emeklerine sağlık baskan…

    Cevapla