Gündem

Sağlık Çalışanları Kendi İmkanlarıyla Köy Okulunu Onardı

Çorum’un Dodurga ilçesindeki doktorlar ve sağlık çalışanları, bir köy okulunu eğitime hazır hale getirdi.

Dodurga Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar Recep Göksu ve Nazmi Alperen Gül, laboratuvar teknisyeni Nevzat Yılmaz, röntgen teknisyeni Ahmet Dursun Bodur ve İdari Mali İşler Müdürü Murat Yüksel, Tutuş köyündeki ilkokul binasını kendi imkanlarıyla onardı.

Tadilat çalışmalarına ilçe sakinlerinden Enes İslamoğlu, Furkan Çevikli, Muhammed Fatih Asan, Ömer Faruk Şanlıer ve Basri Yılmaz da destek verdi.

Sağlık çalışanları, hafta içi her gün mesai saatlerinde hastanede yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra, mesai bitiminde Tutuş köyüne giderek okulun duvarlarını onardı, sınıfları boyadı ve okulda temizlik yaptı. Yeni eğitim öğretim yılına sadece iki gün kala, bu özverili çalışmayla okulun sınıfları öğrencileri karşılamaya hazır hale geldi.

Dodurga İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Özüdoğru, doktorlar ve sağlık çalışanlarının bu olağanüstü davranışlarının örnek nitelikte olduğunu ifade etti. Özüdoğru, ekibin harcadığı büyük emek ve özveri sayesinde okulun şimdi parıl parıl olduğunu ve bu nedenle doktorlar ve sağlık çalışanlarına bu fedakarlık için teşekkür ettiklerini açıkladı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu