Sağlık Bakanlığı Haberleri

Bakanlık, Sağlık Çalışanları İçin ‘EKİP’ Sistemini Hizmete Sundu

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları ile sağlık kuruluşlarının işlemlerini kolaylaştırmak, elektronik ortamda tek çatı altında hızlıca yürütülmesini sağlamak amacıyla Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) adı verilen yeni sistemi hizmete sundu.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve bir süre önce kullanıma sunulan platformda bakanlığın merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarındaki işe alım, atama, görevlendirme, nakil, yer değişikliği, emeklilik, özlük, maaş, sağlık personelinin hizmet puanı gibi tüm işlemler yürütülecek.

Öte yandan, ‘EKİP’ sistemiyle özel sağlık tesislerinin ruhsatlandırma süreci, hekim kadroları, çalışan hekim bilgileri, personel ayrılış-başlayış işlemleri, sağlık kuruluşu mahal listeleri, sağlık kuruluşu donanımları, denetim işlemleri, faaliyet izin belgeleri gibi tüm süreçlerin başvuru ve takip işlemleri kayıt altına alınıp takip edilebilecek.

“Sağlık çalışanları için sosyal ağ ortamı sunuyor”

Bahse konu uygulamaya, Sağlık Bakanlığı çalışanları ve bakanlıkça diploması tescil edilmiş sağlık çalışanları, kurumsal e-posta adresi, e-imza veya e-Devlet şifreleriyle giriş yapabiliyor. Sistem sayesinde sağlık çalışanları özlük işlemlerini elektronik ortamda, tek bir platform üzerinden sürdürebilecek.

Bakanlık bünyesindeki diğer yetkililere ve sağlık çalışanlarına sosyal ağ ortamı da sunan EKİP’te takvim, metin, fotoğraf ya da video halinde ileti paylaşımı, interaktif eğitim, konu bazlı grup oluşturma ve gruplar üzerinden etkinlik duyurusu yapma, anket oluşturma, mesaj gönderme, izin verildiği kadarıyla kariyer bilgilerini paylaşma, sesli ve görüntülü görüşme gibi özellikler de mevcut. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu