Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan Hastanelere Personel ve İşçi Alımı Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığı, Türkiye geneli hastaneler için yeni personel ve işçi alımları hamlesine hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarıyla, gerçekleşecek alımların detayları netleşti. Hemşire, ebe, güvenlik personeli ve diğer kadrolar için bu yıl ciddi oranda bir personel artışı planlanıyor.

Bakan Koca’nın son dönemde yaptığı açıklamalara istinaden, bu sene hemşire, ebe, ve güvenlik personeli başta olmak üzere çeşitli kadrolarda ciddi sayıda personel artışı planlanıyor. Koca, son 10 yılda sağlık sektöründeki personel sayısında önemli bir artış yaşandığını ifade ederek, 2023 yılında 113.783 yeni kişinin göreve başladığını belirtti.

“Personel Alımları ve Kadrolar Hakkında”

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı plana göre, hemşire ve ebe sayılarında ciddi bir artış amaçlanıyor. Sağlık Bakanı Koca, mevcut sayının 310 bine ulaştığını ve bu rakamın son 10 yılda yüzde 45 arttığını açıkladı. Güvenlik personeli sayısının da ‘Gri Kod’ uygulaması ile artırılması düşünülüyor. Ek olarak, 2024 yılında yaygınlaştırılacak Aile Diş Hekimliği uygulaması çerçevesinde yeni sekreter ve doktor alımları da planlanan sağlık personeli alımlarında yer alıyor.

“Alım Süreci Aralık Ayına Kadar Netleşir”

Sağlık Bakanlığı’nın personel ve işçi alım tarihleriyle ilgili henüz bir netleşme söz konusu değil. İlanların onaylanması ve illerden gelen taleplerin değerlendirilmesi sonrasında kadro dağılımının belirleneceği ve Aralık ayına kadar sürecin tamamlanacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu