featured

Mutemet Sedat Atlas Değerlendirdi: “Hekimlere İlave Ek Ödeme”

Mutemet Sedat Atlas sosyal medyadaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

1) Hekimlerin emekliliğinde 2008 ve öncesi sonrası mağduriyeti ilave ek ödeme ile çözülmesi önemli bir adım ve başarıdır.Lakin tam olarak mağduriyet giderilmedi.2008 sonrası hekimlerin emekli maaşı ek gösterge üzerinden formüle edilmediğinden yine fark oluşmaktadır.

2) Ek gösterge 4200 olursa bu fark daha da açılacaktır. Çözümü basittir. Aşağıdaki tabloda aradaki fark çıkarılmıştır.2008 sonrası İlave ek ödeme oranı aşağıdaki gibi güncellenirse mağduriyet tamamen giderilecektir.

mutemet sedat atlas değerlendirdi: "hekimlere i̇lave ek ödeme"

3) Yinede belirtmek isterim bu kazanım hekimler için Sağlık Bakanlığın en büyük kazanımlarından bir tanesidir. Önemli kazanım dediğim nokta emekli maaşın miktarı değil sadece 2008 sonrası hekimlerin mağduriyeti giderilmesi önemli bir kazanımdır.

Mutemet Sedat Atlas Değerlendirdi: “Hekimlere İlave Ek Ödeme”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 8 ay önce

  2008 sonrası işe başlayan tıbbi sek. Sag.mem vb durumu ne olacak.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  İİyi çalışmalar 1/4 29 yıllık çalışması olan diş hekimiyim maaşım 16000 bunun 7200 maaş 8800 ek ödeme Hala bunun nasıl bir hesaplama olduğunu anlayamıyorum

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  Bizler yani emekli olmuş hemşireler ebeler sağlık memurları teknikerler vs maaşlarımız zaten komik ek ödememiz de 216 tl yazarken utanıyorum bu devirde hepimiz ek iş yapmak zorundayız biz niye bu emekli iyileştirmelerinin hep dışında tutuluyoruz merak ediyorum doğrusu

  Cevapla