Gündem

MHP Grup Başkanvekili Akçay’dan Seyyanen Zam Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den emekli maaşlarına yapılması beklenen yeni zamma yönelik ikinci bir çıkış geldi. Dün yüzde 25’lik zammı yetersiz bulduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin seyyanen zam talebinden sonra ikinci açıklamayı da MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay yaptı.

MHP’den, emekli maaşlarına yeni bir zam gelmesine yönelik ikinci bir açıklama geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında emekli maaşlarında yasa ile yapılan yüzde 25 zammın artırılması talebinde bulunurken, ilgili teklifin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmesi de bugüne ertelenmişti.

Bugün 14’te başlayan TBMM Genel Kurul’unda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Toplumda gördüğümüz kadarıyla aylıklardaki zam miktarı yetersiz bulunmuştur, bu hakikattir. Sayın genel başkanımız da bu konuda beklentisini ve talebini yineledi. MHP Grubu olarak bu beklenti ve talebin arkasındayız” diye konuştu.

“BAHÇELİ’NİN TALEBİ GENEL KURUL’DA YİNELENDİ”

Devlet Bahçeli dün, “Sayıları 15,9 milyona ulaşmış emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır” çıkışında bulunmuş ve şu ifadeleri kaydetmişti;

“Açık ve samimi teklifimiz şudur: 8 bin 77 TL’lik seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir.” (Kaynak: Sözcü)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat