Gündem

Kimlik Kartı Olmadan İlaç Yazdırmak İsteyen Şahıs, Doktoru ve Tıbbi Sekreteri Darbetti

Merkez Kayapınar ilçesinde Gaziler 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi’ne gelen ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, kimlik kartı olmadan ilaç yazdırmak istedi. Olumsuz cevap verilmesi üzerine Gökmen ve araya girmeye çalışan Dr. Mehmet Veysel Yıldırım, baba ve 2 oğlu tarafından darbedildi.

Öte yandan saldırı anında yaşananlar merkezin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kimlik kartı olmadan işlem yapmayan Gökmen ile tartışan ve üzerine yürüyen kişi, telefonla konuşuyor. Bunun ardından merkeze gelen 2 kişi, Gökmen ve araya girmeye çalışan Yıldırım’ı darbediyor.

Gökmen ve Yıldırım’ın sağlık çalışanları tarafından doktor odasına alınmaya çalışıldığı yer alan görüntülerde, 2 kişinin kapıyı tekmeleyerek kırdığı yer alıyor. Gökmen ve Yıldırım, darp raporu alarak şüphelilerden şikayetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, baba ve 2 oğlunu gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan paylaşımda yaşanan çirkin saldırı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya soru yöneltildi. Soruda şu ifadelere yer verildi:

“Bu vandallık için ceza verilecek mi?”

“D.bakır gaziler 1 nolu ASM’de hastanın kendisinin olmaması ve kimlik beyan edememesi sebebiyle muayene ve ilaç talebi red edilmiştir Ailece yapılan bu vandallık için ceza verilecek mi? Yoksa bu hastalar benim diye bahsettiğiniz hastalar mı Sn @drfahrettinkoca ?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat