Gündem

Kabine Bugün Toplanacak: Gündem Memur Maaşı Zammı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, üç haftalık bir aranın ardından bir araya gelmeye hazırlanıyor. Beştepe’deki toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Toplantının odak noktası, ekonomideki gelişmeler olacak. Kabine üyeleri, enflasyon ve yüksek fiyatlarla mücadele amacıyla alınacak ek tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

KABİNE’DE MEMUR MAAŞI ZAMMI GÜNDEMDE

Memur ve emekliler, hükümetten gelecek memur maaşı zammı haberini bekliyor…

Yakın zamanda Meclis’e sunulacak olan memur maaşı zammı düzenlemesi ile en düşük memur maaşı 22 bin liraya yükseltilecek. Diğer memurlar için ise görev, unvan, derece ve mesleki kariyer kriterlerine göre kademeli bir artış planlanmakta. Zam oranları, 6 aylık enflasyon verilerine ek olarak refah payıyla belirlenecek.

Ekonomi yönetimi tarafından üzerinde çalışılan teklif metni, Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak ve kanun teklifi son halini alacaktır.

İSVEÇ’TEKİ PROVOKASYONLAR DA ELE ALINACAK

Toplantıda, NATO vizesi bekleyen Türkiye’nin, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması olayı da ele alınacak. Ankara’nın bu saygısızlığa izin veren Stockholm yönetimine karşı atacağı diplomatik adımlar tartışılacak.

Ayrıca, 11-12 Temmuz tarihlerinde Litvanya’da gerçekleştirilecek NATO liderler zirvesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı konuşulacak ve zirve için yapılan hazırlıklar değerlendirilecektir.

Kabine toplantısında, Fransa’daki sokak olayları ile Türkiye’nin hem içerde hem de sınır ötesinde yürüttüğü terörle mücadele operasyonları da ele alınacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir açıklama yapılması planlanmakta. (Kaynak: TRT Haber)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat