Sendika

Hürriyetçi Sağlık Sen’de Seçim Skandalı!

Hürriyetçi Sağlık Sen’de sular durulmuyor… Hukuki olmayan ve yandaş delegelerle yapıldığı iddia edilen seçimler sonrası tepkilerin ardı arkası kesilmedi.

“Hürriyetçi Sağlık Sen Üyelerinin Dikkatine” başlığı ile yayımlanan yazıda;

Muhammet Birinci‘nin Samsun daki toplantıda karar defterini alarak kaçırdığı, sonrasında boş sayfaları doldurarak ve kendine usulsüz disiplin yetkisi vererek Erdoğan Çakmak ve Yusuf Çakırı görevden aldığı ifade edildi. Yazının devamında ise şu sözlere yer verildi:

 

“13.01.2022 tarihinde antidemokratik uygulamalara, baskılara, istibdat karşıtı bir dik duruşun sembolü olarak kurulan Hürriyetçi Sağlık Sen kurucu Genel Başkanı Muhammet Birinci’nin usulsüz ve antidemokratik uygulamaları ile karşı karşıya kalmıştır. Muhammet Birinci Samsundaki toplantıda ahlak dışı davranışlar ve oldubitti ile karar defteri alarak kaçırmış sonrasında boş sayfaları doldurarak ve kendine usulsüz disiplin yetkisi vererek Erdoğan Çakmak ve Yusuf Çakırı görevden almıştır.

 

“Usulsüzlüklere, hukuksuzluklara, antidemokratik uygulamalara karşın her türlü hukuki süreç başlatılmıştır”

Görevden alınanların yerine Kayhan Yılmaz ve Cemalettin Ağıl’ı yönetime dâhil etmiştir. Muhammet Birinci, Hüseyin Ulusoy, Cemalettin Ağıl ve Kayhan Yılmaz’dan oluşan bu usulsüz yönetim kongre kararı almıştır. Aldığı kongre kararını hiç bir il başkanı ile paylaşmamış, delege seçimi yapmamış usulsüz olarak yazmış olduğu delegenin yarısından fazlasını sadece Tokat ve Sinop ilinden yazmıştır. Bu usulsüzlüklere, hukuksuzluklara, antidemokratik uygulamalara karşın her türlü hukuki süreç başlatılmıştır.

 

“Ant olsun Hürriyete!”

Bu antidemokratik ve hukuk dışı kongre iptal edilinceye, Muhammet Birinci istifa edinceye, sendikamızı adına yakışır aydınlığa çıkarıncaya,  bu baskıcı ve antidemokratik zihniyet temizleninceye kadar her platformda mücadele edeceğimizi beyan ediyoruz.

Ant olsun Hürriyete!”

 

“Tepkiler çığ gibi büyüyor…”

Yaşanan skandalın sosyal medyaya yansıması ile birlikte tepkiler çığ gibi büyümeye devam etti. Sosyal medya kullanıcıları tepkilerini belirten onlarca paylaşım yaptı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu