featured

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç: “Basın, Demokrasinin Temel Taşlarından Bir Tanesidir”

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, yaptığı basın açıklaması ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.

 

21. Yüzyılda teknolojinin çok yüksek kademede gelişmişlik yaşamasının ve bununla birlikte yalan bilginin saniyeler içinde milyonlara aktarılabildiğini belirten Gönç, mesleklerini bu alanda icra eden basın çalışanlarına büyük görev düştüğünü söyledi.

 

Basın çalışanlarının görevlerinin en başında toplumu doğru bilgiye ulaştırmak olduğunu aktaran Sağlık-Sen Hatay Şubesi Başkanı Feleytun Fatih Gönç, basın açıklamasına şu ifadeler ile devam etti:

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Basın Açıklaması

“Basın, demokrasinin temel taşlarından bir tanesidir. Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmesi demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan, toplumun bilgilendirmesi noktasında oldukça önemli bir meslektir.

 

Savaşlarda, depremlerde, sellerde, pandemi sürecinde nasıl sağlık çalışanlarımız ön plandaysa toplumun bilgilendirilmesi için de basın emekçileri ön safta çalışıyor.

 

Sağlık çalışanlarımız insanlara umut oluyor, basın emekçilerimiz de insanlarımızı bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyor. 21. yüzyılda teknolojinin böyle geliştiği, yalan bilginin saniyeler içinde yayıldığı bir ortamda mesleklerini icra eden basın çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir. Bu görevlerin en başında toplumu doğru bilgiye ulaştırmak vardır.

 

Gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce hakkaniyet içerisinde düzenlenmesi gerekmektedir

 

Bizleri her zaman doğru bilgiye ulaştıran gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce hakkaniyet içerisinde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle toplumun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesi gibi önemli görevler üstlenen gazetecilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç: “Basın, Demokrasinin Temel Taşlarından Bir Tanesidir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir