Gündem

Hasta Yakını İstediği İlacı Yazmayan Kadın Hekimi Darp Etti

Gaziantep’te Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Kamile Berfin Çevik, kendisine kayıtlı olmayan bir hastaya ilaç yazmayı reddettiği gerekçesiyle hasta yakını olan öğretmen A.H.T tarafından darp edildi.

Sağlıkta şiddet vakalarına bir yenisinin daha eklendiği olayda, Gaziantep Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Kamile Berfin Çevik, görev yaptığı Şehitkamil Merkez 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde kendisine kayıtlı olmayan hastaya ilaç yazmadığı gerekçesiyle öğretmen A.H.T’nin saldırısına uğradı.

“Bütün fatura hekimlere kesiliyor”

Türkman tutuklama talebiyle savcılığa sevk edildi. TELE1’den Barış Önal’a konuşan, Hekim Birliği Sendikası Yakup Gökhan Doğramacı, “Meslektaşımız basit müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralandı. Hem hekime hem de kadına şiddet var. 2023’te en çok kadın hekimler saldırıya uğradı. Sağlıkta şiddet terörü sona ersin. Daha kaç can vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Doğramacı, sağlıkta şiddetin sebeplerini ise şu şekilde sıraladı; “Sağlıkta kışkırtılmış bir sağlık talebi var ve sorumlusu hekimler gibi gösteriliyor. İdare sorunları üzerine almıyor. Sanki bunun faili hekimler gibi gösteriliyor. Hasta bir sorun yaşadığında karşısında hekimi görüyor. Bakanı görmüyor.  Bütün fatura hekimlere kesiliyor. ”

“Kendisine kayıtlı olmayan hastaya ilaç yazmadığı için vahşice darp edildi”

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, sağlıkta şiddete karşı mücadele etmeye devam edileceği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Kamile Berfin Çevik görev yaptığı Şehitkamil Merkez 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde kendisine kayıtlı olmayan hastaya ilaç yazmadığı için vahşice darp edildi. Hekim arkadaşımıza önce küfür eden sağlık teröristi ardından vahşice saldırıp darp etmiştir.Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor tekrarlanmamasını diliyoruz. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu olarak sağlıkta şiddete karşı tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu