Gratis Kart Nasıl Alınır, Ücretli Mi? (Puan Sorgulama)

Gratis Kart Nasıl Alınır, Ücretli Mi? (Puan Sorgulama)

Gratis Kart, Türkiye’nin ünlü kozmetik perakendecisi Gratis tarafından sunulur. Bu kart sayesinde düzenli şekilde markanın fiziksel şubelerinden ve online mağazasından alışveriş yapan müşteriler ek indirimler ve avantajlar kazanır. Gratis kart nasıl alınır? sorusu arama motorlarında sık aratılan sorular arasında yer alır.

Araştırmalara göre Gratis 16 milyon sadık müşterisiyle Türkiye’de müşteri sadakati en yüksek markalardan bir tanesidir. Ancak buna rağmen Gratis Kart kullanıcısı oldukça azdır.

Bu nedenle bir Gratis müşterisiyseniz bu haberimizde avantajlı alışveriş yapmanızı sağlayacak çok önemli bilgiler bulabilirsiniz. Kartın ne işe yaradığına, nasıl alındığına ve kullanıldığına dair detaylı bilgileri öğrenebilir ve hemen bir Gratis Kart edinerek kozmetik alışverişlerinizi daha karlı gerçekleştirebilirsiniz.

gratis kart nasıl alınır, ücretli mi? (puan sorgulama)

 

 

İçindekiler

Gratis Kart Nedir?

Gratis Kart, Gratis’in ücretsiz elde edilebilen resmi sadakat kartıdır. Bilindiği üzere sadakat kartları, işletmelerin müşterilerini hizmetlerini kullanmaya teşvik etmek üzere geliştirdikleri kartlardır.

Müşteriye, bir sadakat programı aracılığıyla çok sayıda fırsat sunulur. Örneğin müşterinin karıtna tekrarlayan her alışveriş için indirim olarak kullanılabilecek puanlar tanımlanır. Böylece kişinin, sonraki alışverişlerinde de markayı tercih etmesi amaçlanır.

Bu nedenle ömrü boyunca kozmetik alışverişini ilgili karta sahip olmadan yapan bir Gratis müşterisi, ilgili kartı kullanarak yapan bir Gratis müşterisine kıyasla çok daha dezavantajlı bir duruma düşebilir.

Gratis Kart Avantajları Nelerdir?

Her bir sadakat programı kendine özeldir ve her bir programın avantajları farklıdır. Gratis tarafından düzenlenen sadakat kartının ise üç temel avantajı vardır.

 • Hem fiziksel mağazalarda hem de online mağazada kişiye özel indirimler
 • Marka iş birlikleri sonucu ortaya çıkan özel kampanyalardan yararlanma hakkı
 • Kişiye özel sürpriz avantajlardan yararlanma hakkı

Yani kısaca, bir sadakat kartına sahip olmak her an özel ve sürpriz indirimlerden yararlanmayı sağlayabilir. Bu nedenle aktif olarak kullanmasalar bile bütün Gratis kullanıcılarının bahsi geçen sadakat kartına sahip olmaları önemlidir.

gratis kart nasıl alınır, ücretli mi? (puan sorgulama)

 

Gratis Kart Online’da Nasıl Kullanılır?

Gratis Kart’ı online Gratis mağazasında kullanmanın iki yolu vardır. Birinci yol, henüz bir Gratis Kart ve Gratis online mağaza üyeliğine sahip olmayanlar içindir.

Eğer önceden almış olduğunuz bir kart yoksa Gratis online mağazasına üye olduktan sonra otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan kart üyeliğinizi de başlatabilirsiniz.

Diğer bir ihtimal ise hem kart üyeliğinizin hem de Gratis online mağaza üyeliğinizin zaten bulunma ihtimalidir. Bu durumda, online mağaza üyeliğinize giriş yapıp ayarlar bölümünden mevcut kartınızı üyeliğinize tanımlayabilirsiniz.

Doğrudan hesabınıza tanımlanan Gratis Kart sayesinde başka hiçbir işlem gerekmeden indirimli alışveriş yapmaya ve ek indirimler kazanmaya başlayabilirsiniz.

Gratis Kart Yerine Telefon Numarası Kullanma

Eğer bir Gratis alışverişi sonrası kartınızı evde unuttuğunuzu fark ederseniz bu durum büyük bir problem oluşturmaz. Çünkü bu kartın avantajlarından yararlanmak için karta fiziken sahip olmanız ve bu kartı her zaman yanınızda taşımanız gerekmez.

Üyeliğiniz telefon numaranız ile oluşturulduğu için satış görevlisine telefon numaranızı söyleyerek yaptığınız alışverişten doğan haklarınızı kartınıza işletebilirsiniz.

Fakat ödeme esnasında bu durumu mutlaka görevliyle paylaşmanız gerekir. Aksi halde alışverişinizden herhangi bir puan kazanamayacağınızı bilmeniz gerekir.

gratis kart nasıl alınır, ücretli mi? (puan sorgulama)

 

Gratis Kart Para Yükleme

Bazı Gratis Kart kullanıcıları, bu karta para yüklemenin mümkün olup olmadığını araştırır. Kart içinde puan ve para birikmesi, bazı kişilere karta nakit yükleme yapmanın mümkün olduğunu düşündürebilir.

Ancak bu karta nakit yükleme yapmak mümkün değildir. Kişiler yalnızca kartta biriken bakiyeleriyle alışveriş gerçekleştirebilir. Yani bu kart, bir banka kartı ya da kredi kartı gibi kullanılamaz.

Ancak kartın mevcut bakiyesini sorgulamak mümkündür ve haberimizin ilerleyen bölümlerinde detaylı şekilde açıklanmıştır.

Gratis Kart Nasıl Alınır? 2023

Fiziksel olarak doğrudan mağazalardan alınabileceği gibi Gratis Kart nasıl alınır? sorusunun bir diğer cevabı ise, cep numaralarına tanımlandığı için mağazaları ziyaret etmeden de alınabilir. Ancak fiziksel karta sahip olmak herhangi bir avantaja sağlamadığı için üyeliği SMS ile başlatmak çok daha kolaydır.

 1. Cep telefonunuzun mesaj gönderme bölümünü açın.
 2. Büyük harflerle GRATIS KAYIT yazın.
 3. Mesajı 7889’a gönderin.

Bu üç adımı takip ederek hiçbir ücret ödemeden saniyeler içinde üyeliğinizi gerçekleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Sonraki süreçte Gratis Kart indirimlerinden yararlanmak için telefon numaranızı kasiyerle paylaşmanız yeterlidir.

Ayrıca kartınızı online alışverişlerinizde de kullanmak isterseniz online Gratis üyeliğinizin ayarlar bölümünden kartınızı hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Gratis Kart Online Olarak Alma

Eğer Gratis Kart üyeliğinizi SMS ile değil de tamamen online ortamda başlatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

 1. Gratis internet sitesine tıklayın.
 2. Sağ üst bölümdeki Üye Ol butonuna tıklayın.
 3. Üyelik formunu kişisel bilgilerinizi kullanarak eksiksiz doldurun.
 4. Onay için cep telefonunuza gelen kodu ekrana girin ve üyeliğinizi başlatın.
 5. Otomatik olarak karşınıza çıkan Gratis Kart al butonuna tıklayın.

Bu aşamaları tamamladığınız anda kart üyeliğiniz başlatılır ve kartınız online üyeliğinize ve cep numaranıza tanımlanır.

Gratis Kart Ücretli mi?

Bazı sadakat kartları gizli ya da açık işlem ücretlerine tabi olabilir. Bu nedenle bir sadakat programına kaydolmadan önce kişilerin aklında “Acaba gizli ücretler uygulanacak mı?” sorusu belirebilir.

Ancak Gratis Kart hakkında böyle bir soru işaretine gerek yoktur. Çünkü bu kart, tamamen ücretsiz şekilde alınabilir ve kullanılabilir. Herhangi bir kullanım ya da işlem ücreti söz konusu değildir.

Hatta kartı alıp yıllar boyunca kullanmayan kişilerin bile bir iptal işlemi yapması ya da bir ücret ödemesi söz konusu olmaz. Bundan dolayı bütün Gratis müşterileri gönül rahatlığıyla markanın sadakat programına kaydolabilirler.

gratis kart nasıl alınır, ücretli mi? (puan sorgulama)

 

Gratis Kart Puan Sorgulama 2023

Gratis Kart puan sorgulamanın aşağıda açıklandığı üzere dört farklı yolu bulunur.

 1. Gratis internet sitesindeki üyeliğinize giriş yapıp Gratis Kartım butonuna tıklayarak puanlarınızı online olarak sorgulayabilirsiniz.
 2. 0850 210 69 00 numaralı Gratis müşteri hizmetlerini arayıp puan sorgulaması yapabilirsiniz. Aramayı, programa kayıtlı olduğunuz telefon numarasıyla yapmalısınız.
 3. Fiziksel mağazalardaki görevlilere kart puanınızı sorgulamak üzere yardım isteyebilirsiniz.
 4. Son alışveriş fişinizi kontrol edebilirsiniz. Söz konusu fişin üzerinde güncel puanlarınız yer alır.

Gratis Kartım Var mı?

Bazen kişiler geçmişte Gratis Kart alıp almadığını unutabilir ve mevcut bir kartının ve birikmiş puanlarının olup olmadığını sorgulamak isteyebilir.

Gratis web sitesinde bu sorguyu gerçekleştirmek üzere geliştirilmiş özel bir sorgu alanı yoktur. Ancak bir Gratis Kart sahibi olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız şu yolları deneyebilirsiniz:

 1. GRATIS KAYIT yazıp 7889’a mesaj gönderebilirsiniz. Mevcut bir üyeliğiniz varsa zaten bir üyeliğinizin bulunduğuna dair uyarı mesajı alırsınız. Eğer zaten bir üyeliğiniz yoksa Gratis Kart üyeliğiniz attığınız mesaj sonrası başlatılır.
 2. Bir fiziksel Gratis mağazasını ziyaret edip görevliye telefon numaranıza kayıtlı bir üyeliğin bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.
 3. Gratis online mağazasına üye girişi yapıp Gratis Kartım sekmesine tıklayabilirsiniz. Eğer mevcut bir üyeliğiniz yoksa bu durumla ilgili bir uyarı metni karşınıza çıkar. Zaten üyeliğiniz mevcutsa açılan sayfada üyeliğinizle ve kazandığınız puanlarla ilgili ayrıntılar gözükür.
 4. 0850 210 69 00 numaralı Gratis müşteri hizmetlerini arayıp aramayı gerçekleştirdiğiniz telefonla ilgili bir kart üyeliğinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz varsa görevli kişi bu üyeliği ne zaman oluşturduğunuz ve üyeliğinizle bağlantılı puanlarınız konusunda sizi bilgilendirir.
Gratis Kart Nasıl Alınır, Ücretli Mi? (Puan Sorgulama)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir