Sendika

Genç Sağlık Sendikası 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Genç Sağlık Sendikasının 1. Olağan Genel Kurulu 81 delegenin katılımıyla 20 Aralık 2022 tarihinde Hatay’da gerçekleştirildi. Genç Sağlık Sendikası Kurucu Genel Başkanı Osman Kaya güven tazeledi. Genel Sekreter Furkan Ali Çiftçioğlu, genel kurulun Divan Başkanlığını yaptı.

81 İl’den gelen İl Temsilcileri ve Genel Kurul Delegeleri’nin oy kullandığı seçimde, görev yapacak Merkez Yönetim Kurulu şu şekilde belirlendi; Genel Başkan: Osman Kaya, Genel Sekreter: Furkan Ali Çiftçioğlu, Genel Başkan Yardımcıları: Arif Camgöz, Fatih Çekirge, Ekrem Aydın, Feleytun Fatih Gönç, Dinçer İlboğa.

Genel Başkan Osman Kaya Genel Kurulda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Zorluklar zayıf karakterler için bir vazgeçme noktası iken güçlü ve inanmış kişiler için bir büyüme noktasıdır”

“Siyasetsiz, liyâkatli yeniliğe ve gelişime açık genç düşüncelerim ve gençlerin sendikası her geçen gün büyüyor. Elbette bu büyüme esnasında karşımıza engeller çıkacağını biliyor ve tahmin ediyorduk. Hiç bir başarıya kolay ulaşılmaz. Zorluklar zayıf karakterler için bir vazgeçme noktası iken güçlü ve inanmış kişiler için bir büyüme noktasıdır. Yapılan karalama kampanyaları, baskılar, mobbingler, bizi bugüne kadar yıldıramadı. Şu an için önümüzde adil bulmadığımız bir baraj engeli var. 14 binden az üyesi olan sendikaların eksik sendikal ödeme almasını içeren bu barajı siz bu davanın inanan güvenen umut dolu ve azimli gençleri ile yıkacak ve yola çıktığımız ilk gün değerleriyle bu mücadeleyi hep beraber zirveye taşıyacağız.”

“Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı olarak söz veriyorum başaracağız! başaracağız! başaracağız!”

“Çünkü bizlere güvenen yüzbinlerin, yarınlarda yaptıklarımızı soracak gençlerin, çalışanlarımızın, sahada emek döküp karşılığını alamayan meslektaşlarımızın bizden umudu var. O umut ki bugün bizleri Türkiye’nin en çok konuşulan sendikası yaptı. O umut ki sizlerin ve bizlerin yüzlerce ve binlerce kilometre öteden ailelerimizi geride bırakarak bugün burada bir aradayız. Sevgili gençler; bilinsin ki gençlerin inancı, temizliği, iyi niyeti ve enerjisi önünde hiçbir baraj duramaz sizlere Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı olarak söz veriyorum başaracağız! başaracağız! başaracağız! Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir cümleden ibaret ama binlerce cümle ile ifade edilebilecek bir sözüyle noktalamak istiyorum. “Bütün ümidim gençliktedir…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu