Erzincan'da Bulunan

Erzincan’da Bulunan “Akıllı Hastane” 2023’de Hizmette Olacak

Erzincan‘da bulunan ve “Akıllı Hastane” fikriyle inşaasına başlanan devlet hastanesinin, şehirdeki sağlık merkezlerinden farklı bölümlere yer verildiği bu hastane 2023’ün ilk yarısında hizmette olacak.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve beraberindekiler, şehir genelinde sağlık kategorisinde yapılan yatırımları inceledi, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin‘den çalışmalarla ilgili bilgileri aktarmasını istedi. Akıllı Hastanenin %75’inin tamamlandığı belirtildi ve 500 yatak kapasiteli olacağı söylendi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Karaman, “Bu hastanenin Erzincan’da hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmesi için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bu hastane Erzincan için çok elzem çünkü merkezde bir hastane. Hastanenin ikmal inşaatı biliyorsunuz yeni yapıldı ve çalışmalar hızla devam ediyor.

Şu anda hastanenin inşaatında 200 kişi bütün gücüyle çalışıyor. Hedefimiz 2023’ün ilk yarısında bu hastaneyi bitirerek halkımızın hizmetine açmak.” dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Karaman, Erzincan’ın ve bölgenin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde dizayn edilecek. Hastane bittiği zaman Türkiye’de kişi başına düşen yatak sayısı bakımından ilk sıralarda yer alacak. Böylece konforlu bir şekilde hastalarımız tedavi edilecek.” söylemlerinde bulundu.

Erzincan’da Bulunan “Akıllı Hastane” 2023’de Hizmette Olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir