Gündem

Diyalize Girip Evlerine Giden Hastalar Fenalaştı: Sağlık Bakanlığı Soruşturma Başlattı

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisinin ardından evlerine dönen hastalar, bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. 18 hastanın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz tedavisi gördükten sonra evlerine dönen hastalar, bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Diyalize giren tüm hastalar, hastane tarafından çağrılırken, durumu ağırlaşan 18 kişi çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından olay hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Burdur Devlet Hastanesi’nde dün saat 08.00-12.00 ile 12.00-16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye geri geldi. Bazı hastaların durumunun ağırlaşması üzerine yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp hastaneye gelmesini talep etti. Durumu kötüye giden 18 hasta ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya’daki hastanelere sevk edildi.

diyalize girip evlerine giden hastalar fenalaştı: sağlık bakanlığı soruşturma başlattı

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yetkililer, farklı illerden ambulans istedi. Sağlık İl Müdürü Murat Erk, hastanede inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı. Sağlık Bakanlığınca konuya ilişkin idari soruşturma başlatıldı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’nde bugün 31 hastanın diyalize girdiği ifade edildi. Diyaliz işleminin ardından eve gönderilen hastalardan bazılarının baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı gibi şikayetler yaşadığı belirtilen açıklamada, gün içinde diyalize giren tüm hastaların hastaneye geri çağrıldığı kaydedildi.

Söz konusu açıklamada, “Geri çağrılan 31 hastaya Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde ilk müdahaleleri yapılarak, hastalardan 8’i Antalya’ya, 4’ü Afyonkarahisar’a, 3’ü Isparta’ya, 4’ü Bucak ilçesine ve 4’ü de şehir merkezindeki özel diyaliz merkezine ve hastanelere sevk edilmiştir.” denildi. Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi’nin kapatıldığı ve adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi. (AA-DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat