Son Dakika

Çalışma Bakanı Işıkhan: “Değişime Ayak Uydurmak Lazım”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, uzaktan ve esnek çalışmayla ilgili kritik mesajlar verdi. Esnek ve ya uzaktan çalışma sistemlerine yönelik mevzuat üzerindeki hazırlıkların devam etmekte olduğunu belirten Bakan Işıkhan “Değişime ayak uydurmak lazım” dedi.

Salgın döneminde başlayan yeni çalışma sistemleriyle ilgili düzenlemelere ilişkin çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İŞKUR’un eğitim ve istihdama dahil olmayan gençlere yönelik destek programında, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 200 gencin sorularını yanıtlayan Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, uzaktan veya esnek çalışmayla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

“Değişime ayak uydurmak lazım”

Işıkhan, “Uzaktan çalışma, esnek çalışma dediğimiz modeller gündeme gelmeye başladı. Bunun artısı da var, eksisi de var. Çalışma Genel Müdürlüğümüz bu konuda mevzuat düzenlemelerini gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

Değişime ayak uydurulması gerektiğini belirten Işıkhan, “Biz çalışma hayatına girdiğinizde sosyal yeteneklerinizin çok iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Hala uzaktan çalışma, esnek çalışma, güvenceli esnek çalışma modelleri bizim için daha önemli. Çalışmanın işin şekli değişiyorsa bizim de bu değişime ayak uydurmamız lazım. On yıl sonra aklınıza gelemeyecek, farklı işlerle ve çalışma modelleriyle karşı karşıya kalacağız.” açıklamasında bulundu.

“Staj süreci yaşanmalı”

Bakan Işıkhan, İşe alım tercihlerinde stajın önemine ayrıca değinerek; “Herhangi bir işe başvurduğunuzda önünüze çıkan engellerden bir tanesi iş tecrübesinin olup olmaması. İş tecrübesi için de bir yerden başlamak gerekiyor. Hangi alanda lisans eğitiminizi tamamlarsanız o alanda mutlaka bir staj sürecini yaşamanız gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. (NTV-AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu