Gündem

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anjiyo Ünitesi Devreye Girdi

Ünitenin yapım maliyeti 11,3 milyon lira olarak belirtildi. Valilikten yapılan açıklamada, hastanede anjiyo ünitesi, 16 yataklı Kardiyoloji Servisi ve 6 yataklı Koroner Yoğun Bakım Servisi’nin hasta kabulüne başladığı ifade edildi.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’nın hastanede hizmete alınan alanları incelediği belirtilen açıklamada, Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı, Başhekim Erkan Arıkan ve ilgili personelden bilgi aldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kızılkaya, 2021 yılı ve öncesinde hastaların hastaneden en büyük sevk nedenlerinden birinin Anjiyo Ünitesi’nin bulunmamasından kaynaklandığını kaydetti.

bilecik egitim ve arastirma hastanesi 1
bilecik eğitim ve araştırma hastanesi

Bilecik’e Büyük Hizmet

Bilecik’e kazandırılan söz konusu üniteyle hastaların diğer illere sevklerinin sona ereceğini vurgulayan Kızılkaya, “Vatandaşlarımız bu hizmeti burada çok emin ve ehil ellerde çok kolay ve rahat bir şekilde alabilme imkanına sahip olacak. Bu hizmetin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza, Sağlık Bakan Yardımcımız hemşehrimiz Halil Eldemir’e, AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya ve sağlık idarecilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu