Gündem

Aslan: ”Yaz aylarında cilt bakımına dikkat”

Yaz aylarında cilt bakımı yapmanın önemini vurgulayan Proterra Cosmetics CEO’su Uğur Aslan ”Eğer cilt bakımı yapmayı ve koruyucu kullanmayı ihmal ederseniz, güneşin zararlı ışınları cildinizde leke bırakabilir” diye konuştu.

Cilt sağlığı ve kozmetik sektöründe faaliyet gösterenProterra Cosmetics şirketinin kurucusu ve CEO’su Uğur Aslan, Sağlıklı bir cilde sahip olmanın anahtarının cilt temizliğine önem vermek olduğunu vurguladı. Cilt bakımı ve temizliği konusunda önerilerde bulunan Uğur Aslan, ”Sağlıklı bir cildin ilk şartı hijyendir. Cildi kir ve makyajdan düzenli olarak arındırmazsanız temiz ve bakımlı bir görüntü elde edemezsiniz. Üstelik yüz derisi hassas ve ince bir yapıya sahip olduğundan çabuk yıpranır. Yüzünüze karşı nazik olmalı, uygun ürünlerle cildinizi temizleyip nemlendirmelisiniz” dedi.

”Gece bakımını ihmal etmeyin”

Cildin mevsim geçişlerinde daha fazla bakıma ihtiyaç duyduğunu söyleyen Uğur Aslan, “Özellikle sıcak yaz aylarına giriş yaparken dikkatli olmakta fayda var. Lekeli bir cilde sahip olmayı kimse istemez. Eğer cilt bakımı yapmayı ve koruyucu kullanmayı ihmal ederseniz, güneşin zararlı ışınları cildinizde leke bırakabilir” dedi. Aslan, bakım rutinini gündüzle sınırlayan kadınlara gecelerin de önemli olduğunu hatırlattı: “Sadece gündüzleri değil, geceleri de bakım şart. Mutlaka gece yatmadan önce makyajınızı temizleyin, cildinizi size uygun bir ürünle nemlendirin ve gece kreminizi sürün” şeklinde ifade etti.

”Bakım yetmez korumak da lazım”

Her mevsim farklı cilt bakımı uygulanmasını söyleyen Uğur Aslan, sadece bakımın yetersiz kalacağını belirterek ek olarak cildi dış etkenlerden korumanın da önemini belirtti. Aslan, ”Nasıl ki kışın soğuk günlerinde cildimizi soğuktan korumamız icap ediyorsa, yazın da aynı şekilde güneş ışınlarına karşı bir koruma sağlamamız gerekiyor. Bunun için de cilde uygun koruyucu ürünler kullanmak şart. Güneş ışınları cildin nem kaybetmesine ve kurumasına yol açıyor. O nedenle nemlendirme özelliği bulunan ürünler tercih edilmeli. Ayrıca güneşin cilde zarar veren ve yaşlandırıcı etkisi bulunan UVA ışınlarına karşı UVA korumalı ürünler seçilmeli” ifadelerini kullandı.

”En çok göz çevresi yıpranıyor”

Uğur Aslan, yüzdeki en hassas bölgenin göz altı olduğunu söyledi ve bu bölge için farklı yöntemler uygulanması gerektiğini söyledi: Aslan, “Göz çevresi, yüzümüzde yıpranmaya en yatkın olan alan. Yaşlılık, yorgunluk gibi durumları hemen belli ediyor. Yazın güneş ışınlarının zararlarından da en çok bu bölge etkileniyor. Dolayısıyla güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saatlerinde göz çevresini özellikle korumak gerekiyor. Söz konusu bölgeye nemlendirici kullanmak ve güneş gözlüğü takmak vazgeçilmez bir alışkanlığınız olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat