Gündem

Aktarco İle Modern Aktarlık Mesleği İle Tanışın!

Sağlığımız için her yönteme karşı özel bir ilgimiz bulunuyor. Modern tıbbın gerektirdiği her yöntem elbette uygulanmalı. Ancak alternatif tıp olarak adlandırılan bir tıp alanı olduğu da unutulmamalı. Bitkilerle tedavi bilimi olan Fitoterapi, hastalıkların iyileşme sürecinde Şifalı Bitkiler ve baharatlardan destek alan bir bilim. Hangi rahatsızlığa nelerin iyi geldiğini deneysel olarak araştırarak elde ettiği sonuçları tüm insanlığa sunuyor.

Günümüzde bitkilerle sağlık kazanma konusunda ise aktarlara büyük iş düşüyor. Ancak ne yazık ki aktar denilince akla sadece, bitkileri müşterilere rastgele pazarlayan işletmeler geliyor. Aktarlık mesleği, bitkilerin gelişigüzel bir şekilde satılmasına dayalı bir meslek değil kesinlikle.

Hangi hastalıklara hangi bitkilerin iyi geleceği bilinmeli ancak bununla birlikte; kişinin kendi duruma özel bir formül hazırlanmalı. Aksi durumda bitkiler şifadan çok zararlı hale gelebiliyor. Peki bu durumda hangi aktara güvenebiliriz?

Aktarlığa Yeni Bir Soluk Geliyor

Aktarco, uzman ekibiyle Türkiye ve dünyadaki aktarlık uygulamalarını yakından takip eden bir marka. Dünya genelinde şifalı bitkilerin nasıl ve ne şekilde kullanıldığını gözlemleyerek kendi yöntemlerini geliştiriyor. Bu sayede, şifalı bitkiler ve baharatlar konusunda modern uygulamaları es geçmemiş oluyor.

Aktarlık mesleğini atadan süregelen bir süreçte öğrendiği için atalarından gelen bilgi ve birikimini daha ileriye taşımak için sürekli mücadele ediyor. Aktarco ekibinin sahip olduğu reçetelerin kaynağı da oldukça dikkat çekici. Osmanlıda uygulanan orijinal şifalı bitki karışımları, Aktarco’nun yararlandığı birincil kaynaklar arasında yer alıyor.

Osmanlı döneminde uygulanan reçeteler, ekibin özel koruması altında saklanıyor. Bunun dışında; İran ve Çin’de de eski dönemlerde uygulanan şifalı bitki formülleri Aktarco’nun özel kasasında saklanan diğer kaynaklar olarak dikkat çekiyor.

aktarco i̇le modern aktarlık mesleği i̇le tanışın!

Her Hastalığa Aynı Bitki mi Önerilmeli?

Sıradan bir aktarın yaptığı en büyük hatalardan biri de her hastaya aynı bitkileri önermek. Şifalı bitkiler her hastanın mevcut durumu göz önünde bulundurularak hazırlanmalı. Aksi durumda hastaya sağlıktan ziyade daha ciddi rahatsızlıklar kazandırmak mümkün olabiliyor. Bunun için Aktarco, kendi uzman ekibiyle aralıksız çalışmalar yaparak her hastanın mevcut durumuna uygun bir reçete hazırlıyor. Böylece şifalı bitkilerden elde edilen fayda en yüksek düzeyde gerçekleşiyor.

Yeni Bir Mobil Uygulama Yolda

Aktarco, sektöre modern yaklaşımlar katmaya aralıksız devam ediyor. Geliştirdiği bir mobil yazılım ile artık herkesin özel bir şifalı bitkiler uzmanı oluyor. Günlük tüketilmesi gereken bitkiler, uzman kontrolünde belirleniyor. Uygulama üzerinden günlük yiyecek ve içecek tüketimleri de belirlenebiliyor.

Bunun yanında, gıda takviyesi olarak ihtiyaç duyulan bitki reçeteleri de kullanıcılara sunuluyor. Bir ay içerisinde ne kadar gıda ve şifalı bitki tüketilmesi gerekiyorsa bunlar toplu olarak kullanıcıların adreslerine kargo ile yollanıyor.

Bu süreçte uygulamayı kullananlara da sadece Aktarco uzmanlarının önerilerini dinlemek kalıyor. Kuru meyve, baharatlar ve şifalı bitkiler Aktarco’nun uzmanlık alanına giren besinler. Aktarco, kendi e-ticaret sitesi üzerinden online satışları da başarı ile gerçekleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat