Gündem

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Turizminde Rekor Gelir Elde Etti

Özkan, 24 fakültesi, 51 merkezi, 70 bine yakın öğrencisi, 3300 öğretim üyesi ve 5 bin personeli olan bir üniversite olduklarını ve “Sağlık turizmini çok önemsiyoruz, birçok ülkeden, Amerika’dan bile hastamız var. Sağlık turizminin çok daha gelişmesi için üzerine gitmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Özkan, Üniversitenin 40, Tıp Fakültesinin ise 50 yaşında olduğunu, göreve geldiğinde üniversitenin şehirden kopuk yapısını  buluşturmak için buna dönük çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Özkan, 2020’de göreve geldiklerinde tıp fakültesinin 770 milyon lira borcu olduğunu, tasarruf tedbirleri ve gelirleri artırarak 100 milyon liraya kadar düşürdüklerini vurguladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi

Özkan, “Üniversite hastanemizin sağlık turizminden gelen katkıyı yüzde 900 artırdık. Bu yetmez. Bunu hep beraber artıracağız. Mevzuatta bazı sıkıntılar var, aşmamız gerekiyor. Sağlık turizminin sadece üniversiteye değil bunun turizme, taksiciye, kente faydası var. İş dünyası ile bunu hep beraber yapalım. Sağlık turizmini çok önemsiyoruz, birçok ülkeden, Amerika’dan bile hastamız var. Sağlık turizminin çok daha gelişmesi için üzerine gitmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

akdeniz universitesi akredite edildi
akdeniz üniversitesi akredite edildi

Yapay organ Çalışmaları

Sağlık turizmi için Türkiye’de akredite olan ilk 6 üniversiteden biri olduklarını vurgulayan Özkan, bunun diplomalarının tüm dünyada geçerli olacağı anlamına geldiğini bildirdi. Özkan, yapay organ ve kanser aşısı için çalışmalarının olduğunu, bunun için 300 milyon liralık destek aldıklarını, merkezin hızla ilerlediğini ve gelecek sene Türk tıbbı için güzel haberler vermek istediklerini anlattı. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı da üniversite ve iş dünyasının birbirinden kopuk olmaması gerektiğini, rekabetçi ortamda üniversite-sanayi iş birliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat