Gündem3. Sayfa

Ağırlaştırılmış Müebbet Kararı Öldürülen Hemşirenin Ailesinin Acısını Hafifletti

Karaman’da evlilik teklifini reddettiği için tabancayla öldürülen hemşire Emine Ay’ın ailesi, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, acılarının az da olsa hafiflediğini belirtti.

Hemşire Emine Ay’ın babası Mehmet Ay, Karaman 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 Ekim’de görülen duruşmada, tutuklu sanık Hüseyin B’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını, tutuksuz sanığın ise beraatine karar verildiğini söyledi.

Sanık Hüseyin B’nin en ağır cezayı almasının sevindirici olduğunu belirten Ay, “Adalet yerini buldu diyelim, beklediğimiz bir karardı. Bunun aksi olsaydı, adaletsizlik olurdu. Bir nebze de olsa yüreğimiz soğudu ama kızım geri gelmeyecek.” ifadelerine yer verdi.

Baba Mehmet Ay, olaydan sonra kızının uzun süre yoğun bakımda yaşam savaşı verdiğini, bu süre zarfında büyük zorluklar yaşadıklarını dile getirdi.

Gençliği gitti, bizi çok üzdü”

Mehmet Ay, kızının hayatını kaybetmesiyle yaşadıkları üzüntüyü şu kelimelerle ifade etti; “Hayatımızın zaten hiç tadı, düzeni olmadı. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Yaşamımızın dengesi kaydı. Allah kimsenin başına vermesin. Verilen bu kararı önemsiyorum. Bu olayların caydırıcı olması için cezaların biraz daha artması lazım. Buna yeltenen insanların bir değil 10 kere düşünmesini istiyorum. Çocuğumuz hayatının baharında gitti. Gençliği gitti, bizi çok üzdü. Aç susuz, yemeden içmeden 6 ay yoğun bakımda yattı. Bunları Allah’a havale ediyoruz.”

Ne olmuştu?

Karaman Cumhuriyet Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndaki Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne 24 Ekim 2022’de gelen Hüseyin B. (29), hemşire Emine Ay’ı (27) tabancayla ağır yaralayıp aynı silahla intihara teşebbüs etmiş, tedavisinin ardından tutuklanmıştı. Karaman’dan Konya’ya sevk edilen Ay ise hastanede 13 Nisan’da hayatını kaybetmişti. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Hüseyin B’nin “kadına karşı tasarlayarak kasten öldürmeden ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanması talep edilmişti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat