Son Dakika

Bakan Koca: Bugün 26’sı Hasta 50 Kişiyi Getirmeyi Planladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Gazze’den 26 hastanın, beraberinde 24 refakatçisi ile Ankara’ya geleceğini duyurdu.

AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Koca, bugün sabah Milli Savunma Bakanlığının bir uçağının, ağırlıklı ilaç, kuvöz ve ventilatörden oluşan tıbbi malzemeyi yükleyerek saat 08.30 gibi Mısır’a hareket ettiğini belirtti.

Koca, üç ülkenin koordinasyon ekibinin hasta transferi için yakın işbirliği içinde olduğunu dile getirerek; “Bugün toplam 26 hasta, beraberinde 24 refakatçi ile birlikte 50 kişiyi getirmeyi planladık. Çocuk ve genç ağırlıklı; en küçüğü 7 aylık; bebeğimizin, yavrumuzun kol ve bacaklarında kırıkların olduğunu biliyoruz… Ağırlıklı çocuk ve gençlerden oluşan 26 kişiyi bir aksilik olmazsa transfer etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca, Gazze’den yaralıların 15.00-16.00 gibi Ankara’da olmasının planlandığını aktararak yaralıların tedavilerinin Etlik ve Bilkent Şehir Hastanesinde sürdürüleceğini bildirdi.

Fahrettin Koca, Türkiye’de tedavisi devam eden hastaların durumu hakkında; “Malign melanom tanısıyla takip ettiğimiz 63 yaşındaki hastamızı dün kaybettik. Yoğun bakımda tedavisi devam eden 7 hastamız var. Birisi entübe edildi, onun dışında diğer hastalarımız şu an yakın takipte” bilgisini paylaştı.

Bakan Koca, Gazze’ye ilaç, tıbbi malzeme, kuvöz, ventilatör ağırlıklı sağlık malzemesi gönderdiklerini sözlerine ekledi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu