Sendika

Yüzde 2 Sendika Barajını Geçen 4. Sendika Belli Oldu!

Türkiye geneli yılda 1 kez yapılan sendika üye sayımları bugün itibarıyla tamamlandı. Yapılan sayımlar kapsamında; hangi işyerinde hangi sendikanın yetkili olduğu, toplu sözleşme sürecinde masaya hangi sendikaların oturabileceği ve toplu sözleşme ikramiyesinin şartı olan yüzde 2 sendikal barajı hangi sendikaların geçtiği belli oldu.

ülkemizde sağlık iş kolunda çalışmalarını yürüten ve yüzde 2 sendikal barajı geçen 4. sağlık sendikası henüz 6 ay önce kurulan ve kendisinden her platformda sıkça söz ettiren Genç Sağlık Sendikası oldu. Buna göre, yüzde 2 sendika barajını geçen sendikaların üyelerine üç ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesi artık Genç Sağlık Sendikası üyelerinde de ödenecek. Üç ayda bir 918,98 TL ödeme yapılacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA, bu başarıyı hep birlikte elde ettiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Genç Sağlık Sendikası 6 ayda yüzde 2 barajını aştı”

“Değerli meslektaşlarım, hepinize Merhaba. Bugün Sağlık Bakanlığındayız. Bildiğiniz üzere sendikaların sayımı vardı, katıldık ve sonucu merak ediyorsunuzdur. Sonuç, burada: Genç Sağlık Sendikası 6 ayda yüzde 2 barajını aştı. Hep beraber başardık, sağ olun var olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu