featured

Yargıtayın Personel Alımına İlişkin İlanları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Yargıtay Başkanlığı, İŞKUR üzerinden, yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 6 engelli sürekli işçi alımının ve sözleşmeli 7 bilişim personeli alınacağı ilanını Resmi Gazete aracılığıyla duyurdu.

thumbs b c bf0113659937f8d1bd9d0a968961d40c

Sürekli işçi kadroları için başvuru şartlarına uygun adaylar 21-25 Kasım tarihleri arasında İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Adaylarda aranan şartlar Ankara’da ikamet etme, en az yüzde 40 engelli olma, başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olma ve temizlik görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması oldu.

Başvuru doğrultusunda kabul görülen adayların, Yargıtayın gerçekleştireceği sözlü sınavın sonuçlarına göre atamalar yapılacak.

Sözleşmeli 7 bilişim personeli alımları ise 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSSP3 puanının yüzde 70’i ile geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın İngilizce puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınarak yapılacak başarı sıralamasına göre gerçekleştirilecek.

Alım yapılacak personel sayının 10 katı kadar sayıda aday sözlü sınava tabi tutulacak, adaylarda ilgili pozisyonlara ilişkin mühendislik fakültelerinden mezun olma şartı aranacak.

Bilişim personeli kapsamında 1 ağ uzmanı, 1 veritabanı yöneticisi, 1 devops uzmanı, 1 web yazılım uzmanı, 2 kıdemli yazılım uzmanı, 1 kıdemli ağ ve sistem uzmanı alınacak.

Yargıtayın Personel Alımına İlişkin İlanları Resmi Gazete’de Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir