Gündem

Yanlış Kanser Teşhisine İlişkin Uzman Doktor Hakkında Suç Duyurusu

İzmir’deki bir özel laboratuvarda kanser teşhisi konulan bir kadının, kemoterapi tedavisine başladıktan sonra raporlarının başka bir hastanın raporlarıyla karıştırıldığı iddiaları ortaya çıktı. Bu olay sonucunda laboratuvarda görevli uzman doktor hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

26 yaşındaki Sena K.’nin avukatı Fatih Volkan, müvekkilinin göğsündeki ağrı nedeniyle özel bir hastaneye başvurduğunu ve burada yapılan testler sonucunda kanser teşhisi konulduğunu belirtti.

Hızlı bir şekilde ameliyata alınması istenen müvekkilinin İstanbul’da da bir özel bir hastaneye başvurduğunu, yeniden test istendiğini, bu süreçte ilk doz kemoterapi tedavisine başlandığını aktaran Volkan, “İstanbul’da yapılan testin sonuçları beklenirken İzmir’de müvekkilimle raporları karıştırılan hastanın doktoru bir karışıklık olduğunu fark ediyor. Doktorun hastanın belirtileri ile sonuçların uyuşmadığını söylemesi üzerine laboratuvara başvuru yapılıyor. Aynı gün test veren iki kişinin sonuçlarının karıştığı ortaya çıkıyor.” söylemlerinde bulundu.

Müvekkilinin bu süreçte gereksiz yere kemoterapi tedavisi gördüğünü, psikolojik sorunlar yaşadığını aktaran Volkan, “Laboratuvardaki uzman doktor hakkında taksirle yaralamaya neden olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunduk. Aynı zamanda maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

İzmir’de faaliyet gösteren özel bir laboratuvarın, kanser teşhisi konulan bir kadının kemoterapi tedavisine başladıktan sonra raporlarını karıştırdığı iddiası üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu