Gündem

Vakaya Giden Sağlık Personelleri Saldırıya Uğradı!

Edinilen bilgiler neticesinde, Avcılar‘da zincirleme kaza sonrası sağlık personelleri saldırıya uğradı. Bir sağlık görevlisi yumruklanırken ayağı alçılı kazazede ise koltuk değnekleri ile sağlık personellerine saldırıda bulundu.

Saat gece 00.30 sularında gerçekleşen olay, D-100 Karayolu Avcılar mevkii Beylikdüzü yönünde yaşandı. Makas atarak ilerlediği belirtilen şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önündeki araca çarpan otomobil savrularak yol kenarındaki aydınlatma direğini devirdi. O esnada aynı yönde giden bir kamyonet de kaza yapan araçlara çarptı. Kazanın bildirilmesi üzerine olay yerine acil sağlık, itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi.

Ölü veya yaralı olmayan kazada olay yerine gelen Acil Sağlık görevlilerinden Samet Sayar, kazazedelerden biri ile konuşurken birden yumruklu saldırıya uğradı. Ayağı alçılı ve koltuk değnekli olan diğer kazazede de koltuk değneği ile sağlık personellerine saldırıda bulundu. Vatandaşlar saldırgana engel olmaya çalışırken sağlıkpersonelleri ‘Beyaz kod’ verdi. Yumruk saldırısına uğrayan sağlık personeli Samet Sayar, Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi‘ne giderek darp rapor aldıktan sonra şikayette bulundu. Şikayetin ardından sağlık görevlisine yumruk attığı tespit edilen Eray K. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Kaza yapan araçlar çekicilerle kaldırılırken, yolda kumlama ve temizlik çalışması yapıldı. İki şeridin kapanmasına neden olan zincirleme kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor. (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat