Umre'de Rahatsızlanan 2 Türk Vatandaş, Ambulans Uçakla Türkiye'ye Getirildi

Umre’de Rahatsızlanan 2 Türk Vatandaş, Ambulans Uçakla Türkiye’ye Getirildi

Suudi Arabistan‘a umre için giden 2 Türk vatandaşa Suudi Arabistan‘da zatürre tanısı koyulması ve solunum yetmezliği sebebiyle tedaviye alınan 49 yaşındaki G.Ö. ve beyin kanaması geçiren 58 yaşındaki Z.A. tedavilerine devam etmesi için Sağlık Bakanlığınca gece saatlerinde gönderilen ambulans uçak ile Türkiye’ye getirildi.
2 vatandaşımızı taşıyan ambulans uçak saat 23.00‘da İstanbul Atatürk Havalimanı‘na iniş yaptı. Vatandaşlardan solunum yetmezliği sıkıntısı yaşayan G.Ö. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi‘ne sevk edilirken, beyin kanaması geçiren Z.A. ise Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne sevki gerçekleştirildi.

umre'de rahatsızlanan 2 türk vatandaş, ambulans uçakla türkiye'ye getirildi

“Bir kaç müdahaleden sonra genel durumu iyi ama ileri tedavilerinin tamamlanması amacıyla ülkemize getirildi.”

Ambulans uçakta personel olarak bulunan Acil Tıp Uzmanı Dr. Güven Kırımlı, “Bugün iki hastamız için Cidde’ye gittik Sağlık Bakanlığımızın bize tahsis ettiği görev doğrultusunda. Hastalarımızdan biri 50 yaşında kuş gribine bağlı solunum yetmezliği ve zatüre tablosu nedeniyle solunum cihazına bağlı bir hastaydı. İlk hastamız olarak onu aldık Çam ve Sakura hastanesine teslim edilmek üzere yola çıkardık. Diğer hastamız da 58 yaşında bir bayan hastamız o da baş ağrısı şikayetiyle Cidde’ye gidiyor ve beyin kanaması olduğu saptanıyor.

Bir kaç müdahaleden sonra genel durumu iyi ama ileri tedavilerinin tamamlanması amacıyla ülkemize getirildi. Onu da Sadi Konuk hastanesine gönderilmek üzere ambulanstaki arkadaşlarımıza teslim ettik. İlk hastamız solunum cihazına bağlı durumu kritik, diğer hastamız hastalığın riskli dönemini atlatmış artık fizik tedavi ön planda.” söylemlerinde bulundu.

Umre’de Rahatsızlanan 2 Türk Vatandaş, Ambulans Uçakla Türkiye’ye Getirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir